Вітрові навантаження на елементи ПЛ з ожеледдю

Навантаження від тиску вітру під час ожеледі на крупногабаритні елементи повітряних ліній. Розрахункове значення тиску вітру під час ожеледі (Па) на площинні елементи конструкцій повітряних ліній з габаритом поперечного перерізу понад 70 мм (елементи опор, ізолятори тощо) визначають без врахування підвищення навітряної площі за рахунок ожеледних відкладень за формулою

, (4.12)

де - коефіцієнт надійності за тиском вітру підчас ожеледі (табл. 4.11);

Таблиця 4.11

Період повторюваності Т, років
Коефіцієнт 0,45 0,61 0,71 0,83 0,88 1,00 1,26 1,55

- характеристичне значення тиску вітру під час ожеледі, Па;

- коефіцієнт, який залежить від форми і конструктивних особливостей будівельних конструкцій опор ПЛ;

- коефіцієнт впливу на вітрове навантаження місця розташування елемента ПЛ.

Характеристичне значення тиску вітру під час ожеледі (Па) на площинні елементи повітряних ліній визначають за картою територіального районування (рис. 4.3). Характеристичні значення вітрового тиску наведені для рівнинної місцевості на висоті 10 м над поверхнею землі.

Коефіцієнти та визначають відповідно за формулами (4.6) та (4.7).

Навантаження від тиску вітру під час ожеледі на проводи, троси та елементи опор кругового поперечного перерізу. Розрахункове вітрове навантаження під час ожеледі на проводи, троси та елементи опор кругового поперечного перерізу діаметром до 70 мм включно (Н/м) визначають за формулою

, (4.13)

де - коефіцієнт надійності дії вітру на елемент вкритий ожеледдю (табл. 4.12);

 

 

Таблиця 4.12

Період повторюваності Т, років
Коефіцієнт 0,47 0,63 0,72 0,84 0,88 1,00 1,25 1,53

 

- характеристичне значення лінійного навантаження від дії вітру під час ожеледі на елемент повітряної лінії вкритий ожеледдю, Н/м (рис. 4.4);

- коефіцієнт впливу на вітрове навантаження місця розташування проводів і тросів повітряної лінії, визначають за формулою (4.7);

- коефіцієнт, який враховує дію вітру на елемент, вкритий ожеледдю, і залежить діаметра провода, троса або елемента опори кругового поперечного перерізу (табл. 4.13).

Таблиця 4.13

Діаметр проводу, троса або линви d, мм
Коефіцієнт 0,9 1,0 1,2 1,35 1,68 2,0
Проміжні значення величин необхідно обчислювати за допомогою лінійної інтерполяції.

- коефіцієнт, який враховує зміну розміру ожеледі за висотою h (табл. 4.14)

Таблиця 4.14

Висота над поверхнею землі h, м
Коефіцієнт 0,8 1,0 1,15 1,3 1,4 1,45 1,6 1,75
Проміжні значення величин необхідно обчислювати за допомогою лінійної інтерполяції.

- коефіцієнт, який враховує вплив довжини прогону на вітрове навантаження, визначається за формулою (4.11).

Під час розрахунку проводів і тросів на вітрові навантаження напрямок вітру необхідно приймати під кутом 90° до осі повітряної лінії. Вітрове навантаження на горизонтально підвішені елементи кругового перерізу (проводи, троси), вкриті ожеледдю можна визначати на висоті розташування їх приведеного центру ваги.

Характеристичне значення навантаження від дії вітру на провід діаметром 10 мм, вкритий ожеледдю, для рівнинної місцевості на висоті 10 м над поверхнею землі визначають за картою територіального районування, яка наведена на рис. 4.4.


Рис. 4.3. Карта районування території України за характеристичним значенням тиску вітру під час ожеледі


Кліматичні впливи

Температура повітря впливає на натяг і провисання проводів і тросів. Особливо небезпечними є максимальні та мінімальні температури за яких відповідно виникають максимальне провисання та максимальний натяг проводів і тросів. Небезпечним є також поєднання низької температури з значними поривами вітру, а також температури сприятливої до утворення ожеледі на проводах і тросах, виникнення грозових явищ.

Під час проектування ПЛ використовують наступні значення температури: середньорічна температура (рис. 4.5); найнижча температура, яка приймається за абсолютно мінімальну (рис. 4.6); найвища температура, яка приймається за абсолютно максимальну (рис. 4.7).

За умови врахування спільного навантаження від дії вітру та ожеледі на конструктивні елементи повітряних ліній температуру повітря необхідно приймати мінус 5°С, а в гірських районах з висотою більше 1000 м - 10°С.

Територія України характеризується підвищеною грозовою діяльністю з кількістю грозових годин понад 40 на рік.

Територію України за середньою частотою повторюваності та інтенсивності галопування проводів і тросів поділяють на райони з помірним галопуванням проводів (середня частота повторюваності галопування один раз на п’ять років і менше) і з частим та інтенсивним галопуванням проводів (середня частота повторюваності галопування більше одного разу на п’ять років). Карта районування території України за середньою частотою повторюваності та інтенсивності галопування проводів і тросів наведена на рис. 4.8. Дані, отримані за картою районування території України, повинні уточнюватися експлуатацією.

Динамічні впливи від галопування проводів і тросів під час розрахунку опор не враховують. У випадках, коли передбачається можливість галопування, повинні передбачатися заходи по їх усуненню.








Дата добавления: 2017-01-13; просмотров: 1612;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.