Кліматичні навантаження та впливи

 

Конструктивні елементи повітряних ліній (проводи, троси, ізоляційні підвіси, опори) повинні бути розраховані на тимчасові короткочасні кліматичні навантаження та впливи. До кліматичних навантажень відносять навантаження від ваги ожеледі, тиску вітру. До впливів, які враховують під час проектування повітряних ліній, належить температура повітря по трасі лінії, грозова діяльність, галопування проводів, агресивність навколишнього середовища.

Значення кліматичних навантажень і впливів для розрахунку і вибору конструкцій повітряних ліній визначають на підставі карт кліматичного районування території України та уточнюють їх за регіональними картами і даними гідрометеорологічних станцій і метеопостів управління гідрометеослужби та енергосистем, які ведуть спостереження за швидкістю вітру, інтенсивністю і щільністю ожеледно-паморозних відкладень і температурою повітря, грозовою діяльністю і галопуванням проводів.

Під час проектування повітряної лінії необхідно враховувати особливості мікрорельєфу місцевості (невеликі пагорби та угловини, високі насипи, яри, балки тощо), а в гірських районах – особливості мікро- та мезорельєфу місцевості (гребені, схили, платоподібні ділянки, низини долин, між гірські долини тощо) так як вони визначають мікрокліматичні особливості у зоні траси лінії та впливають на інтенсивність утворення ожеледі та швидкість вітру. Інтенсивність утворення ожеледі та швидкість вітру залежить як від природних умов (пересічного рельєфу місцевості, висоти над рівнем моря, наявності великих озер і водоймищ, ступеню заліснення тощо), а також і від існуючих інженерних споруд або тих, які проектуються (водоскидів, ставків-охолоджувачів, смуг суцільної забудови, гребель тощо).

Районування території України виконано: за ожеледдю; за вітровим тиском; за тиском вітру під час ожеледі; за температурою повітря (середньорічною, мінімальною, максимальною); за частотою повторюваності та інтенсивністю галопування проводів.

Ожеледні навантаження.Ожеледно-паморозеві утворення - являють собою тверді атмосферні відкладення на проводах і тросах та можуть створювати значні додаткові навантаження на елементи повітряних ліній. Залежно від структури розрізняють такі види відкладень: ожеледь; зерниста та кристалічна паморозь; мокрий сніг (замерзлі відкладення мокрого снігу); "суміш" (змішані відкладення із ожеледі, паморозі та снігу в різних комбінаціях та пропорціях); кристалічна паморозь.

Іній та кристалічна паморозь - це кристали льоду, які утворюються з водяної пари, що знаходиться в атмосфері. Вони не створюють суттєвого навантаження на елементи повітряних ліній. Зерниста паморозь утворюється в результаті швидкого замерзання дуже дрібних капель переохолодженої води. Вона може досягати 200 мм і більше в діаметрі та за поперечного вітру приводити до значних додаткових навантажень на проводи і троси.

Ожеледь утворюється за температури повітря від -0,5°С до -5°С в процесі замерзання переохолоджених капель води, які випадають під час дощу, густого туману. Форма та густина ожеледі на проводах залежить від розмірів переохолоджених капель, температури повітря та проводу, швидкості та напрямку вітру. Маса ожеледі може в декілька разів перевищити масу самого проводу, що в поєднанні з вітром створить значне навантаження на проводи, троси та опори повітряних ліній, а часом і аварійне.

За відсутності вітру та температури повітря від мінус 1°С до плюс 1°С до утворення ожеледі може приводити мокрий сніг, який покриває проводи великим шаром, а з пониженням температури повітря замерзає і міцно зчіплюється з проводами.

В ПУЕ всі ожеледно-паморозеві утворення дають під узагальненою назвою ожеледь, під якою розуміють будь-який вид обледеніння, який приводять до чистої ожеледі циліндричної форми з густиною 0,9 г/см3.

Під час визначення механічної міцності повітряних ліній ожеледні навантаження визначають:

а) для лінійно протяжних елементів (проводи, троси та елементи опор круглої форми з діаметром до 70 мм включно);

б) для площинних елементів опор повітряних ліній.








Дата добавления: 2017-01-13; просмотров: 759;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.