НОРМАТИВИ ІНВЕСТУВАННЯ

  Н 11 Норматив інвестування в цінні папери окремо за кожною установою       Не більше 15%
Н 12 Норматив загальної суми інвестування   Не більше 60 %

Особливі вимоги встановлюються до спеціалізованих банків. На сьогодні чинним законодавством визначено два види таких банків:

Спеціалізований ощадний банк – це банк, у якого більше ніж 50 % пасивів є вкладами фізичних осіб (незалежно від типу активів).

Спеціалізований банк довірчого управління – це банк, в активах якого обсяг операцій за договорами довірчого управління становить 100% і більше їх сукупності.

Нормативи інвестування спрямовано на реалізацію такого методу зниження ризиків як диверсифікація. За раціонального підходу до формування портфеля ЦП ці вимоги суттєво не впливають на інвестиційну діяльність банків. Значно жорсткіші обмеження для банків створює необхідність формування обов’язкового резерву на відшкодування можливих збитків від операцій з ЦП.

Призначенням резерву є компенсація реалізованих інвестиційних ризиків. У разі зниження ринкової ціни ЦП нижче за їхню балансову вартість банки зобов’язані провести їх переоцінювання, оскільки у вітчизняній практиці чинним є правило нижчої вартості. Згідно з цим правилом цінні папери відображаються в обліку за нижчою вартістю з двох: балансовою чи ринковою, а на суму переоцінки формується резерв.

Для ЦП, які мають активний ринок, а отже, і ринкову ціну, такий розрахунок простий – сума резерву визначається різницею між балансовою вартістю та котирувальною ціною ЦП.

Для ЦП, що не мають активного ринку, величина очікуваного відшкодування визначається як сума дисконтованих грошових потоків, які надійдуть до банку протягом періоду зберігання цінного папера. Дисконтування здійснюється за ставкою KІВОR* відповідного строку дії. *KІВОR (Kyiv Interbank Offer Rate) –середньозважена ставка міжбанківського кредитування, розраховується незалежним аналітичним агентством, має різні значення для різних строків дії,доводиться до відома банків Національним банком України як норма альтернативної дохідності інвестицій для розрахунку суми зменшення корисності ЦП

Якщо знайдена в такий спосіб величина виявилася нижчою за балансову вартість цінного папера чи портфеля, то різ­ниця і є сумою резерву.

Велика кількість ЦП, різноманітність їх характеристик, таких як дохідність і ризик, правила обігу і оподаткування, багатофункціональність портфеля ЦП банку значно ускладнюють процес його формування і управління, а також завдання, що постають перед інвестиційним менеджментом кожної банківської установи.








Дата добавления: 2016-11-28; просмотров: 639;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.