Кола з взаємною індуктивністю

Окрім активного, індуктивного та ємнісного опорів у змінному колі зустрічається опір взаємоіндукції (індуктивний зв'язок) - .

де - це взаємоіндуктивність між двома котушками, Гн.

При протіканні по котушці струму створюється магнітний потік, який у власній котушці наведе ЕРС самоіндукції, частина цього магнітного потоку пересікає розміщену біля себе іншу котушку й наведе в ній ЕРС взаємоіндукції. Цей зв'язок між котушками при розрахунку струмів потрібно враховувати. Якщо котушки ввімкненні згідно (струми втікають з боку однойменних зажимів чи струми в обох котушках направлені від початку до кінця або від кінця до початку), то магнітні потоки направленні однаково й опір взаємоіндукції збільшує повний опір кола:

та

Якщо котушки ввімкненні зустрічно (струми втікають з боку різнойменних зажимів чи струм в одній котушці направлений від початку до кінця, а в іншій - від кінця до початку), то магнітні потоки направленні назустріч й опір взаємоіндукції зменшує повний опір кола:

та

Для того, щоб відрізняти на схемах зустрічне і згідне вмикання котушок, один з виводів котушки називають початком, інший - кінцем. Початки котушок позначають однаковим знаком (точкою або зіркою).

Комплекс опору взаємоіндукції буде:

,

де «+» - при згідному ввімкненні котушок

«-» - при зустрічному ввімкненні котушок

 








Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 725;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.004 сек.