Електричний струм та його густина
Електричний струм - це спрямований рух заряджених часток під дією електричного поля в провіднику. Позначається - І, А(ампер).
Сила струму - це кількість зарядів, які пройшли скрізь поперечну площину провідника в одиницю часу:
де - час, с
Постійний струм - це струм, який не змінюється ні по значенню ні по напрямку з часом. За добутковий напрямок струму приймають напрямок переміщення протонів, тобто назустріч електронам - від "+" до "-".
Густина струму - це величина, яка чисельно дорівнює відношенню сили струму до площини поперечного перерізу проводу, по якому проходе цей струм. Позначається - , .
,
де - площа поперечного перерізу проводу, мм2
Таким чином, густина струму визначається зарядом, який проходе через одиницю поперечного перерізу провода в одиницю часу. Заряд пропорціональний швидкості руху заряджених часток, а швидкість руху пропорціональна напруженості електричного поля:
,
де - коефіцієнт пропорціональності, який називають питомою електропровідністю провідника. При постійній температурі питома електропровідність провідника теж постійна. При збільшені температури у провідників першого класу електропровідність зменшується, а у провідників другого класу збільшується.
Електропровідність провідника позначається - G. Вимірюється у См.
де l - довжина провідника, м
Тобто, електропровідність провідника залежить від довжини та поперечного перерізу проводу, й при постійній температурі електропровідність даного проводу постійна. Густина струму - векторна величина, яка направлена за нормаллю до площини поперечного перерізу провода. Густина струму при різних площинах поперечного перерізу провідника різна: чим більше переріз, тим менше густина струму, й навпаки.
Дата добавления: 2016-09-20; просмотров: 720;