Мал. 10. Нормальна постава.
а) вигляд спереду: голова тримається прямо; підборіддя дещо підняте; плечі розвернуті, надпліччя розташовані на одному рівні; трикутники талії (відстань між опущеною рукою і талією) з обох боків симетричні, грудна клітка не мас западин або випинів і симетрична щодо серединної лінії.
б) вигляд ззаду: хребет розташований посередині тулуба, лінія остистих відростків хребта займає середнє положення; голова посередині, плечі й лопатки на одному рівні та прилягають до тулуба, кути лопаток розміщені на одній горизонтальній лінії.
—■■'і4*
в) вигляд збоку: хребет у профіль має нормально виявлені фізіологічні вигини (величина шийного й поперекового лордозів, грудного і крижового кіфозів не перевищує 4 см); живіт підтягнутий, ноги розігнуті у колінних і кульшових суглобах.
Умови, які сприяють формуванню нормальної постави
Мал. 11. Відповідність розмірів парти, стола зросту школяра. Правильне сидіння: тулуб розміщується рівно, голова злегка нахилена вперед; плечі на одному рівні, руки вільно лежать на столі.
Мал. 12. Носіння книжок у ранці за плечима зміцнює м'язи тулуба.
Мал. 13. а - уроки фізкультури сприяють зміцненню і гармонійному розвитку тіла; б — фізкультурні паузи у школі й удома є прекрасним активним відпочинком, знижують втому, підвищують увагу і працездатність дітей.
Мал. 14. а — заняття у спортивних секціях розвивають вольові фізичні
якості, сприяють досконалому володінню рухами та забезпечують
усебічний розвиток дитини; б - ранкова гімнастика вдома із включенням
вправ для м'язів плечового поясу, спини і живота сприяє утворенню власного
«м'язового корсета», який утримуватиме тіло в правильному положенні
Нормальна постава надає тілу гарний зовнішній вигляд, створює сприятливі умови для роботи внутрішніх органів, підвищує працездатність, покращує здоров'я і продовжує тривалість життя людини.
Дата добавления: 2016-06-24; просмотров: 703;