Основні форми організації занять гімнастики.

МЕТОДИЧНІ ПРАВИЛА, ЗАВДАННЯ І ВИМОГИ В РІЗНИХ ЧАСТИНАХ ЗАНЯТЬ З ГІМНАСТИКИ. ВИЗНАЧЕННЯ ОПТИМАЛЬНОГО НАВАНТАЖЕННЯ

 

Кількість годин2

Обґрунтування теми.Раціональна побудова структури заняття, будь-то з гімнастики, будь-то оздоровчого чи реабілітаційного заняття допомагає дійти цілі з мінімальними витратами.

Загальна мета: Вивчити методичні правила, завдання і вимоги в різних частинах занять з гімнастики. Навчитися підбирати оптимальне навантаження під час занять.

Конкретні цілі (знати, вміти):

- методичні правила, завдання і вимоги в різних частинах занять з гімнастики.

- методику визначення оптимального навантаження

Навчально-методичне забезпечення

Відеоматеріали, підручники посібники, методичні вказівки з теми.

Матеріали для практичного заняття (зміст заняття).

Основні форми організації занять гімнастики.

Гімнастика є основним засобом фізичного виховання. За допомогою гімнастичних вправ розв'язують завдання всебічного фізичного розвитку, зміцнення їх здоров'я, оволодіння при­родними та спеціальними руховими навичками і розвитку рухових якостей.

Бурхливий розвиток науки про фізичне виховання і досягнення практики в цій галузі сприяли виникненню і всебічному обґрунтуванню таких форм, як ранкова гігієнічна гімнастика, гімнастика до уроків, фізкультурні хвилинки, фізкультурні паузи, організова­не проведення перерв, прогулянки, заняття в гімнастичних гурт­ках, підготовка до гімнастичних виступів, спортивних вечорів, змагань, домашні завдання тощо.

Дуже популярні ці форми занять у школах-інтернатах а також у групах подовженого дня, де за їх допомогою здійснюється все­бічна виховна робота з дітьми (різноманітні ігри, захопливі занят­тя та інші заходи.

У школі гімнастику проводять у вигляді урочних і неурочних форм роботи з учнями.

До перших належать навчальні секційні уроки, загальної фі­зичної підготовки, спортивно-тренувальні, лікувальні.

Неурочні форми організації занять з гімнастики такі: гімнасти­ка до занять, ввідна гімнастика, фізкультурна хвилинка і фізкуль­турна пауза, гігієнічна гімнастика, домашні завдання, індивіду­альна гімнастика, гімнастичні виступи, змагання, заняття атле­тичною гімнастикою та ін. Ці заняття проводять як у режимі навчального дня, так і в режимі вільного часу, під час відпочинку.

Розумне поєднання урочних і неурочних форм занять дає змогу вчителеві повноцінно розв'язувати завдання фізичного виховання та ефективно сприяти впровадженню фізичної культури і спорту в повсякденний побут радянських людей. А для цього треба добре розібратися в суті всіх форм занять, чітко уявити собі головне при­значення кожної з них, знати зміст, методику організації і прове­дення занять.

Форми занять.

В системі фізичного виховання урочна форма орга­нізації занять є основною, найбільш ефективною і доцільною. Основними властивостями урочної форми є: керівна роль педагога, сталий склад учнів, визначений розкладом час занять, планове вивчення матеріалу навчальної програми тощо. Ці ознаки властиві всім урочним формам занять. Тому доцільно докладніше охарак­теризувати звичайний урок гімнастики, який широко застосову­ється в системі навчальної роботи з фізичного виховання в школі.








Дата добавления: 2016-05-05; просмотров: 2556;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.