Механізми з гнучкими роздільниками
До механізмів із гнучкими роздільниками належать мембрани, мембранні гідроциліндри й сильфони.
Мембрани (рисунок 4.1, а) застосовують в основному при невеликих переміщеннях і невеликих тисках (до 1 МПа). Мембранний виконавчий механізм являє собою затиснене по периферії корпусу еластичне кільце 1. При збільшенні тиску в камері 2, що підводить, еластичне кільце притискається до верхньої частини корпусу 3, і шток 4, пов’язаний з еластичним кільцем, починає рухатися. Зворотний хід штока забезпечує пружина 5.
Рисунок 4.1 – Схеми мембран:
а – плоска з еластичним кільцем; б – гофрована металева
У гідропневмоавтоматиці поширені також гофровані металеві мембрани (рисунок 4.1, б). Деформація таких мембран відбувається за рахунок різниці тисків Δp = p1 - p2 і зовнішнього навантаження R.
Рисунок 4.2 – Схема роботи мембранного гідроциліндра:
а – початкове положення мембрани; б – кінцеве положення
Мембранні гідроциліндри (рисунок 4.2) допускають значні переміщення вихідної ланки – штока. При переміщенні поршня 1 у напрямку дії тиску рідини (рисунок 4.2, а) мембрана 3 перегинається,
перекочуючись зі стінок поршня 1 на стінки циліндра 2, до яких вона щільно підтискається тиском рідини (рисунок 4.2, б). Зворотний хід поршня відбувається за рахунок пружини.
Сильфони (рисунок 4.3) призначені для роботи при невеликих тисках (до 3 МПа). Їх виготовляють із металів і неметалічних матеріалів (гуми або пластиків). Металеві сильфони бувають одно- та багатошаровими (до п’яти шарів). Застосування сильфонів виправдане в умовах високих і низьких температур, значення котрих лімітується матеріалом, з якого виготовлений сильфон. Сильфони можуть бути суцільні чи зварені. Суцільні виготовляють розвальцьовуванням тонкостінної безшовної труби.
Рисунок 4.3 – Схема металевого сильфона:
а – сильфон; б – суцільна стінка; в – зварена стінка
Дата добавления: 2016-06-13; просмотров: 785;