Приймач прямого підсилення

Найпростішим різновидом приймачів є приймач прямого підсилення. Його блок-схема зображена на рис. 3 .

Високочастотний сигнал сприйнятий антеною А потрапляє на вхід першого блоку приймача - підсилювача високої частоти (ПВЧ), котрий виконує дві вельми важливі функції: по-перше, він підсилює слабкий вхідний сигнал до величини, необхідної для успішної роботи детектора, тобто принаймі до кількох десятих вольта; по-друге, він здійснює частотну селекцію сприйнятого сигналу. Справа в тому, що антена вловлює сигнали усіх радіостанцій світу і виділити з цього хаосу сигнал бажаної радіостанції вдається лише завдяки тому, що кожна радіостанція має свою, надану їй і суворо фіксовану ділянку частотного діапазону.

Вхідний підсилювач приймача повинний пропускати і підсилювати лише ті частоти, які лежать в межах цієї ділянки і подавляти усі частоти за її межами. Від міри вибірковості (селективності) ПВЧ залежатиме відсутність завад від сусідніх (по частоті) радіостанцій, котрі можуть збуджувати у антені сигнали набагато більші, аніж сигнал від бажаної радіостанції.

Як ПВЧ застосовуються звичайно багатокаскадні резонансні підсилювачі, коливні контури яких настроєні на несучу частоту бажаної радіостанції. Міра селективності подібного підсилювача залежить врешті-решт від добротності цих коливних контурів.

Як правило, приймач повинний мати змогу перестроюватися у певному діапазоні частот. Така перестройка здійснюється за допомогою конденсаторів змінної ємності, що входять до складу коливних контурів ПВЧ. Для одночасної перестройки кількох каскадів ПВЧ змінні конденсатори насаджуються на загальну вісь так, щоб при їх обертанні їх ємність змінювалась однаково. Звичайно ємність таких змінних конденсаторів вдається змінювати не більш як у десять разів. Оскільки ж резонансна частота контуру обернено пропорційна до кореня квадратного від ємності, то відповідна перестройка контурів по частоті не перевищує трьох. Перехід до інших діапазонів здійснюється шляхом зміни котушок індуктивності у контурах.

Другий блок приймача прямого підсилення - детектор - виділяє з модульованого ВЧ сигналу інформаційний низькочастотний сигнал, котрий і є кінцевою метою роботи приймача. Що ж до компоненти з несучою частотою, то вона по проходженню через детектор втрачається, бо в ній вже немає потреби. Для детектування амплітудно-модульованих сигналів звичайно застосовуються прості діодні схеми, як були розглянуто вище. Детектори фазово- або частотно-модульованих коливань являють собою складніші пристрої і ми їх розглянемо згодом окремо.

Нарешті. підсилювач низької частоти (третій блок) призначений для підсилення віддетектованого сигналу низької частоти (котрий по виходу з детектора має звичайно величину меншу від вольту) до величини потрібної для роботи репродуктора або якогось іншого пристрою, який відтворює або фіксує інформацію, що її несуть низькочастотні коливання.

 








Дата добавления: 2016-04-19; просмотров: 1512;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.007 сек.