Можна виділити кілька базових елементів у бізнес-моделі.
Визначити яким способом компанія буде заробляти гроші.
Агентство нерухомості заробляє на угодах. Але як заробляє? Якщо агентство отримує відсоток від угоди, то вона зацікавлена, щоб об'єкт коштував дорожче (тоді дохід з однієї угоди більше). Такий підхід штовхає ріелторів завищувати вартість нерухомості, що в свою чергу відштовхує клієнтів, особливо, у нинішні кризові часи.
Це ж агентство може отримувати фіксовану плату за угоду. У такому випадку, ріелтор зацікавлений збільшити не вартість одиничного об'єкта нерухомості, а збільшити кількість угод з об'єктами. Це два різних способи заробітку компанії, які ефективні на різних ринках. Необхідно прорахувати обидві моделі, щоб зрозуміти яка з них в даний момент, для даного міста і конкретного агентства найбільш вигідна.
Продукт.
Припустимо ви націлилися продавати часто - збільшити обсяг продажів за допомогою збільшення кількості угод. Часто це не означає дешево (!). У такому випадку необхідно розширювати асортимент самого ходового товару. Наприклад, в книжковому бізнесі самими бистропродающіміся книгами є так звані "покети" - книги невеликого формату, які підходять під розмір кишені (pocket). І, звичайно, це будуть НОВИНКИ.
Споживачі/покупці/клиєнти.
Отже, ви вирішили продавати часто, орієнтуватися на бистропродающіеся модні новинки, а ваш бізнес - продаж взуття / одягу. Хто ваші споживачі? Звичайно жінки! Маркетингові дослідження показують, що жінки в середньому купують 4 пари взуття на рік.
Інфраструктура.
Це всі ресурси, необхідні для того, щоб ваш товар / послугу передати клієнту і отримати прибуток. Офіс, інтернет-сайт, служба доставки, розрахунковий рахунок - елементи інфраструктури. І найголовніше в цьому розділі - ЛЮДИ. Без команди будь геніальний задум не зрушиться з місця.
Елементи бізнес-моделі розташовані в певній послідовності, при цьому вони всі взаємопов'язані і не можна сказати який з них важливіше, який стоїть на першому місці, а який на другому. Бізнес-модель - комплексне рішення, яке одночасно враховує всі елементи. І у кожного бізнесу поєднання цих елементів неповторне.
У цьому складність побудови бізнес-моделі:
Необхідно одночасно враховувати взаємовплив всіх елементів один на одного.
Серед бізнес-моделей не існує "близнюків", тому завжди доводиться розробляти модель з нуля.
Бізнес-модель не має права на помилку - всі нюанси повинні бути прораховані заздалегідь, в іншому випадку бізнес може прогоріти.
Дата добавления: 2016-03-15; просмотров: 546;