Підготовка документів на збори кредиторів.

Нижче наведений орієнтовний перелік цих документів:

- порядок денний;

- перелік усіх визнаних кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів із зазначенням кількості голосів, що належить кожному кредитору;

- іменний бюлетень для голосування на зборах кредиторів за кількісний склад комітету кредиторів;

- іменний бюлетень для голосування на зборах кредиторів за особистий склад комітету кредиторів;

- іменний бюлетень для голосування на зборах кредиторів, щодо надання комітету кредиторів додаткових повноважень крім передбачених Законом;

- інформація про порядок голосування на зборах кредиторів за кількісний склад комітету кредиторів;

- інформація про порядок голосування на зборах кредиторів за особистий склад комітету кредиторів;

- інформація про порядок голосування на зборах кредиторів, щодо надання комітету кредиторів додаткових повноважень крім передбачених Законом;

- повноваження комітету кредиторів відповідно до «Закону про банкрутство».

Крім вказаних документів для кожного кредитора, розпорядник майна складає додаткові документи для забезпечення якісного проведення зборів кредиторів. К таким документам відносяться:

- журнал реєстрації кредиторів, що прибули на збори кредиторів;

- журнал реєстрації інших учасників зборів кредиторів та запрошених осіб;

- журнал підрахунку голосів кількісного складу комітету кредиторів;

- журнал підрахунку голосів особистого складу комітету кредиторів;

- журнал підрахунку голосів, щодо надання комітету кредиторів додаткових повноважень крім передбачених Законом;

- результати голосування, щодо вибору особистого складу комітету кредиторів.

Далі буде наведений опис та значення кожного документу, переліки яких наведені вище.

Виконавши всі необхідні дії з підготовки зборів кредиторів розпорядник майна прибуває за місцем проведення зборів кредиторів у відповідний час і проводить збори кредиторів.

Проведення зборів кредиторів.

Перш за все, кожний кредитор, який прибув на збори кредиторів, повинен пройти реєстрацію та отримати підготовлені для нього документи. З цієї метою представник кредитора реєструється в журналі реєстрації кредиторів. При цьому він передає арбітражному керуючому свою разову довіреність на представництво інтересів, яка залишається у розпорядника майна, а також отримує комплект документів, про що ставить свій особистий підпис в журнал реєстрації.
Аналогічним чином проходить реєстрація інших учасників зборів та запрошених осіб без видачі їм комплекту документів.

Після проходження реєстрації кредиторів з правом вирішального голосу починаються збори кредиторів.

Відповідно до частини 5 статті 16 «Закону про банкрутство» до компетенції зборів кредиторів належить прийняття рішень про:

1) вибори членів комітету кредиторів;

2) визначення кількісного складу комітету кредиторів, визначення його повноважень, дострокове припинення повноважень комітету кредиторів або окремих його членів;

3) інші питання передбачені цим Законом.

Слід зауважити, що в діючий редакції «Закону про банкрутство» не передбачено інших повноважень зборам кредиторів крім в наведених вище пунктах 1 та 2 і тому не слід на зборах кредиторів виходити за їх компетенцію. Наприклад, є випадки коли зборами кредиторів встановлюється винагорода арбітражному керуючому або деякі кредитори вимагають звіт боржника тощо. Все це не входить до компетенції зборів кредиторів і тому може бути підставою для скарг, розгляд яких буде постійно впливати на тривалість справи про банкрутство.

Збори кредиторів веде розпорядник майна і починає їх з оголошення порядку денного, а також з роз’яснення, щодо кількісного та особистого обрання комітету кредиторів.
Відповідно до абзацу 1 частини 6 статті 16 «Закону про банкрутство» збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше семи осіб. Кожен кредитор заповнює відповідний бюлетень і висловлює особисту думку по кількісному складу комітету кредиторів. Після підрахунку голосів розпорядник майна оголошує результати голосування. Визначившись з кількісним складом комітету кредиторів, розпорядник майна починає проведення голосування за особистий склад комітету кредиторів.
Відповідно до абзацу 2 частини 6 статті 16 «Закону про банкрутство» вибори комітету кредиторів проводяться за списком відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визнаних відповідно до частини 4 цієї статті (сума вимог кратна тисячі гривень – прим. авторів).

Тобто необхідно проголосувати відкрито, за списком кредиторів, з урахуванням кількості голосів. Для цього як раз і існує іменний бюлетень.
Процес заповнення бюлетенів дуже простий. В залежності від кількості членів комітету кредиторів, визначених раніше зборами, кожен кредитор в режимі «за» визначає в своєму іменному бюлетені, шляхом проставлення особистого підпису, тих кредиторів, яких він бажає обрати в комітет кредиторів. Щоб уникнути помилки, або можливих креслень тощо в кінці бюлетеня представник кредитора вписує в таблицю перелік тих кредиторів, за яких він віддав свій голос, тобто записує особисто своє волевиявлення по складу комітету кредиторів, і підписує цей бюлетень.

Якщо враховувати, що на бюлетені є 9 підписів (при обранні комітету кредиторів в кількості 7 осіб – прим. авторів), будь-які підробки, фальсифікації тощо – неможливі.
Заповнений бюлетень здається для підрахунку голосів арбітражному керуючому, про що представник кредитора ставить особистий підпис в журналі реєстрації кредиторів, прибувших на збори.

За результатами підрахунку голосів заповнюється документ, що називається «Результати голосування, щодо вибору особистого складу комітету кредиторів», який є підставою для оголошення складу комітету кредиторів.
Обраними вважаються ті кредитори, які набрали найбільшу кількість голосів від першого кредитора до тієї кількості кредиторів, яку визначив комітет кредиторів (сім або менше – прим. авторів) в порядку зменшення кількості набраних голосів.

Після обрання комітету кредиторів присутні на зборах кредиторів можуть визначити повноваження комітету кредиторів. Але «Закон про банкрутство» дає дуже великі повноваження комітету кредиторів. Майже в п’ятнадцяти статтях «Закону про банкрутство» містяться норми, які надають повноваження комітету кредиторів (див., наприклад, статті 31, 13, 16, 17, 18, 19, 21, 30, 35 тощо – прим. авторів).

З огляду на сказане автори вважають, що додаткових повноважень, які б виходили за рамки повноважень, наданих «Законом про банкрутство» надавати комітету кредиторів не потрібно.

Але для уникнення непорозумінь, на зборах кредиторів, проводять голосування іменним бюлетенями, щодо надання додаткових повноважень комітету кредиторів чи обмежитися повноваженнями, які надані «Законом про банкрутство»

На підставі вищевикладеного складається протокол зборів кредиторів, в якому наведений склад комітету кредиторів. Вказаний протокол підписує розпорядник майна і передає його до суду. До протоколу додаються:

- журнали реєстрації кредиторів і інших учасників зборів кредиторів;

- всі довіреності представників кредиторів;

- всі бюлетені голосування на зборах кредиторів;

- результати голосування, щодо вибору особистого складу комітету кредиторів.

Обраний на зборах кредиторів комітет кредиторів, на своєму першому засіданні відповідно до частини 8 статті 16 «Закону про банкрутство» вибирає голову комітету кредиторів і розпочинає свою роботу відповідно до компетенції.

У роботі комітету кредиторів з правом дорадчого голосу можуть брати участь арбітражний керуючий, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників боржника, представники органів місцевого самоврядування, представники центральних органів управління та державного органу з питань банкрутства.
Рішення комітету кредиторів вважається прийнятим більшістю голосів присутніх на ньому. Слід зауважити, що кожен кредитор в комітеті кредиторів має таку ж кількість голосів, як і на зборах кредиторів (сума вимог кратній тисячі гривень – прим. авторів) і тому може так статися, що один кредитор фактично може вирішити долю боржника. Це неприпустимо і тому в порядок визначення як кількості голосів кредиторів при обранні комітету кредиторів, так і в процедуру голосування в комітеті кредиторів, слід внести в «Закон про банкрутство» суттєві зміни. Так, наприклад, в комітеті кредиторів можна було би запропонувати голосування по принципу один кредитор – один голос.

І на останнє, щодо питання зборів кредиторів, слід зазначити, що згідно частини 3 статі 16 «Закону про банкрутство» збори кредиторів скликаються арбітражним керуючим за його ініціативою або ініціативою комітету кредиторів чи інших кредиторів, сума вимог яких складає не менше однієї третини всіх вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, або за ініціативою однієї третини кількості голосів кредиторів.

Збори кредиторів на вимогу комітету кредиторів або окремих кредиторів скликаються арбітражним керуючим (розпорядником майна, керуючим санацією, ліквідатором) протягом двох тижнів з дня надходження письмової вимоги про їх скликання.

Збори кредиторів проводяться за місцезнаходженням боржника.
Але ще раз підкреслюємо, що до компетенції зборів кредиторів належать питання, визначені в частині 5 статті 16 «Закону про банкрутство», перелік яких є вичерпним.
Для прикладу до статті надаються зразки документів, підготовлених для проведення зборів кредиторів, кількість яких складає 21 особу і використовуються авторами на протязі 10 років.

 








Дата добавления: 2016-03-10; просмотров: 596;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.006 сек.