Порядок проведення інструктажів для робіників
Всі робітники, яких приймають на постійну або тимчасову роботу та при подальшій роботі, повинні проходити на підприємстві навчання у формі інструктажів з питань охорони праці, надання першої допомоги потерпілим при нещасних випадках, а також з правил поведінки та дій при виникненні аварійних ситуацій, пожеж та стихійних лих.
Вступний інструктаж проводиться спеціалістом служби охорони праці, а у випадку відсутності на підприємстві такої служби – спеціалістом, на котрого наказом (розпорядженням) по підприємству покладені ці обов’язки та котрий в усталеному Типовим положеннням порядку пройшов навчання та перевірку знань з питань охорони праці.
Вступний інструктаж проводиться у кабінеті охорони праці або у приміщенні, котре спеціально для цього обладнано, з використанням сучасних технічних засобів навчання, навчальних та наочних посібників за програмою, що розроблена службою охорони праці з урахуванням особливостей виробництва. Програма і тривалість інструктажа затверджуються керівником підприємства. Орієнтовний перелік питань для складання програми вступного інструктажу визначений Типовим положенням.
Запис про проведення вступного інструктажу виконується у журналі регістрації вступного інструктажу, який зберігається в службі охорони праці або у робітника, який відповідає за проведення вступного інструктажу, а також у документі при прийомі робітника на роботу.
Первинний інструктаж проводиться на робочому місці індивідувально або з групою осіб спільного фаху за діючими на підприємстві інструкціями з охорони праці. Програма первинного інструктажу розробляється керівником цеху (дільниці), узгоджується зі службою охорони праці і затверджується роботодавцем.
Повторний інструктаж проводиться на робочому місці індивідуально з кожним робітником або групою робітників, які виконують однотипну роботу, в обсязі та по змісту питань первинного інструктажу.
Позаплановий інструктажпроводиться на робочому місці індивідуально з кожним робітником або групою робітників однієї професії. Обсяг та зміст позапланового інструктажу визначається в кожному окремому випадку в залежності від причин та обставин, що повлекли за собою необхідність його проведення.
Цільовий інструктаж проводиться індивідуально з кожним робітником або групою робітників. Обсяг та зміст цільового інструктажу визначаються в залежності в залежності від виду робіт, які будуть виконуватися.
Первинний, повторний, позаплановий та цільовий інструктажі проводитть безпосередній керівник робіт (начальник виробництва, цеху, дільниці, майстер) та завершуються вони перевіркою знань у вигляді усного опитування або за допомогою технічних заходів, а також перевіркою набутих навиків безпечних методів праці. Знання перевіряє особа, яка проводила інструктажі.
При незадовільних результатах перевірки знань, умінь та навичок з безпечного виконання робіт після первинного, повторного, позапланового для робітника протягом 10 днів додатково проводяться інструктажі та повторна перевірка знань. При незадовільних результатах і повторної перевірки знань питання відносно працевлаштування робітника вирішується згідно законодавства.
При незадовільних результатах перевірки знань після цільового інструктажу допуск до виконання робіт не видається. Повторна перевірка знань при цьому не допускається.
Дата добавления: 2016-03-05; просмотров: 538;