Порівняльна характеристика калькулювання собівартості

По замовленнях і по процесах

 

Калькулювання собівартості по замовленнях в окремих випадках має ряд переваг порівняно з калькулюванням по процесах, але застосовувати цей метод на всіх підприємствах неможливо, враховуючи особливості технології та характер організації виробництва і виготовленої продукції.

Порівняльну характеристику різних методів обліку витрат і калькулювання собівартості можна показати за окремими ознаками (табл.3.10)

Таблиця 3.10

Порівняльна характеристика калькулювання собівартості

по замовленнях і по процесах

 

Ознака порівняння Калькулювання по замовленнях Калькулювання по процесах
1. Співвідношення виробництва і реалізації Реалізація передує виробництву: покупець відомий до початку виробництва, відомі його вимоги до якості продукції та її комплектації. Виробництво передує реалізації: вироблена продукція стає виробничими запасами, її майбутній покупець невідомий, вимоги до якості продукції стандартизовані.
2. Витрати матеріалів Обсяг необхідних матеріалів попередньо відомий, їх закупають під замовлення і відносять на поточні витрати Обсяг необхідних матеріалів часто невідомий, на складі зберігається мінімальний запас матеріалів для забезпечення безперервності виробництва.
3. Кваліфікація робітників та характер їх праці Загальний рівень кваліфікації робітників більш високий, робітники повинні уміти виконувати широкий спектр робіт Менш високий рівень загальної кваліфікації робітників, роботи однотипні і чітко визначені
4. Рівень накладних витрат Накладні витрати відносно невисокі, більшість витрат прямо відносяться на конкретне замовлення. Широке застосування автоматизації виробництва зумовлює більш високі накладні витрати
5. Тривалість виробничого періоду Виробничий період відносно короткий, заздалегідь визначений Виробничий період часто не визначений, тривалий, безперервний, не обмежений у часі.
6. Періодичність калькуляції Собівартість замовлення визначається після закінчення робіт по конкретному замовленню Собівартість продукції визначається періодично (при складанні звітності: помісячно, поквартально, в кінці року)

 

Таким чином, для позамовного методу характерним є більш конкретне віднесення витрат та обчислення собівартості, більш висока питома вага прямих витрат, а отже і більш точне визначення собівартості конкретних виробів. Все це створює умови для більш обґрунтованого контролю витрат та управління їх рівнем.

 








Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 650;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.