Класифікація виробів та конструкцій з легких бетонів
Легкі бетони різних видів із щільністю 500…1800 кг/м3 використовують у будівництві для виготовлення огороджувальних і несучих конструкцій. Істотне зниження маси будинків і споруд, що досягається при цьому, значно поліпшує техніко-економічні показники індустріального будівництва. Тому об’єми і галузі застосування легких бетонів весь час розширюються. Основою для виробництва легких бетонів є пористі заповнювачі – природні і спеціально виготовлені; пороутворюючі речовини. Властивості легких бетонів на пористих заповнювачах і виробів з них значною мірою визначаються властивостями пористих заповнювачів. Розрізняють легкі бетони щільної структури, поризовані і крупнопористі, а також ніздрюваті бетони (без крупного заповнювача).
Розширення виробництва різних виробів і конструкцій з легких бетонів дозволяє в значній мірі удосконалювати конструкції будинків, на 20…25% знизити їх масу, на 20% знизити трудомісткість будівництва, на 5…10% його вартість, а саме головне в сучасних умовах – підвищити тепловий опір будинків і споруд, що в значній мірі сприяє заощадженню паливно-енергетичних ресурсів.
Заводська готовність конструкцій з легких бетонів досягає 60% і більше, що сприяє загальному підвищенню якості будівництва. Об’єм капітальних вкладень на розвиток цього виду будівництва в 1,5….2 рази нижчий, ніж при організації виробництва виробів і конструкцій з важких бетонів.
У зв’язку з численністю видів виробів та конструкцій з легких бетонів їх класифікують за такими ознаками: вироби і конструкції на природних і штучних пористих заповнювачах (вулканічні та вапнякові туфи, пемзи; керамзит, шлакова пемза, аглопорит та інші); вироби і конструкції з поризованих бетонів;
за середньою щільністю розрізняють вироби і конструкції з легких бетонів середньою щільністю 500…1800 кг/м3 та особливо легкі з середньою щільністю до 500 кг/м3. Останні – це насамперед вироби з ніздрюватих бетонів та бетонів на особливо легких заповнювачах (спучені перліт і вермикуліт);
за способом виготовлення конструкцій з легких бетонів класифікують на монолітні та збірні;
за видом армування – з звичайним армуванням та попередньо напружені;
за видом в’яжучого – з цементних, силікатних, вапнякових в’яжучих;
за призначенням – для житлових, громадських, промислових будівель, для споруд сільськогосподарського призначення, для споруд спеціального призначення.
Вироби і конструкції з легких бетонів повинні мати максимальну ступінь заводської готовності, випускатися в закінченому й повністю укомплектованому вигляді.
Широке використання як в житловому, так промисловому будівництві отримали різні крупнорозмірні вироби у вигляді стінових блоків, панелей із бетону ніздрюватої структури. Вироби з таких бетонів значно легші в порівнянні з конструкціями з важких бетонів, мають добрі теплофізичні властивості. Застосування ніздрюватих бетонів дозволяє значно зменшити товщину зовнішніх стін.
До недоліків виробів і конструкцій з бетонів ніздрюватої структури необхідно віднести труднощі, пов’язані з одержанням якісних поверхонь виробів при їх виробництві в роз’ємних металевих формах.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 783;