Експлуатація, технічне обслуговування і ремонт прохідницьких лебідок і підвісного обладнання
Конструкція і технічна характеристика прохідницьких лебідок повинні відповідати вимогам діючого Державного стандарту на прохідницькі лебідки, «Правил безпеки у вугільних шахтах», «Правил технічної експлуатації вугільних і сланцевих шахт» і «Правил технічної експлуатації прохідницьких лебідок і підвісного обладнання». Всі лебідки, обслуговуючі проходку і армування ствола, повинні бути пронумеровані із зазначенням призначення кожної з них. Схема розміщення прохідницьких лебідок у ствола із зазначенням порядкового номера та призначення кожної з них повинна вивішуватися на копрі. Після закінчення монтажу лебідок необхідно провести їх налагодження та випробування спеціалізованої налагоджувальної організації. Випробування повинні проводитись у відповідності з вимогами Державного стандарту, заводських інструкцій з експлуатації лебідок і «Керівництва з ревізії, налагодження та випробування шахтних підйомних установок». Приймання лебідок в експлуатацію здійснюється комісією під керівництвом головного механіка шахтопрохідницького управління. Акт приймання затверджується головним інженером управління. Сорти масел, що заливаються в редуктора лебідок і електрогідравлічні штовхачі, змащення тертьових поверхонь повинні відповідати вказівкам заводських інструкцій з експлуатації. Огляд прохідницьких лебідок повинні виробляти електрослюсарі щодоби і перед кожною спускоподъемной операцією, механік ділянки - один раз в тиждень, головний механік шахтопрохідницького управління - один раз на місяць. Результати періодичних оглядів повинні записуватися в «Книгу огляду прохідницьких лебідок і їх канатів».
Огляд канатів при проходці стволів повинен здійснюватися з такою періодичністю:
• щотижня - канатів для підвішування полків, кабелю та прохідницького обладнання з участю механіка підйому (старшого механіка);
• щомісяця - канатів, що постійно знаходяться в стовбурах, за участю механіка проходки або старшого механіка шахти, що будується.
Для забезпечення регулярності проведення періодичних оглядів на кожній проходці ствола повинен складатися графік оглядів прохідницьких лебідок і підвісного обладнання. Графік затверджується головним інженером ШПУ. Відповідальність за своєчасне проведення оглядів та усунення виявлених при цьому дефектів обладнання покладається на механіка проходки ствола.
Періодичні ревізії, налагодження та випробування (1 раз в рік) лебідок підвіски полків, рятувальних драбин і прохідницьких люльок, а також лебідок вантажопідйомністю 45 т повинні здійснювати спеціалізовані налагоджувальні бригади. За технічний стан прохідницьких лебідок, підвісного обладнання і канатів, організацію оглядів і ремонту прохідницького устаткування, а також монтаж кабелів у стовбурі несе відповідальність
механік проходки (дільниці).
За організацію безпечної експлуатації прохідницького устаткування, переміщення підвісного обладнання та монтаж трубопроводів в стовбурі відповідає начальник проходки (дільниці).
Експлуатація електрообладнання прохідницьких лебідок і заходи щодо організації безпечної роботи повинні виконуватися відповідно до вимог діючих «Правил безпеки у вугільних шахтах», «Правил технічної експлуатації вугільних і сланцевих шахт», «Правил технічної експлуатації електроустановок», «Правил техніки безпеки при експлуатації електроустановок споживачів», «Правил влаштування електроустановок» і заводських інструкцій з експлуатації лебідок.
Підвісні пристрої (полку, опалубки, насоса та ін) і всі вузли кріплення канатів повинен оглядати щотижня черговий слюсар, двічі на місяць - механік проходки (дільниці) та один раз на місяць - головний механік шахтопрохідницького управління. Результати огляду та заходи, вжиті для усунення несправності, повинні бути записані в «Книгу огляду прохідницького обладнання».
Після закінчення монтажу лебідок і приймання в експлуатацію, а також один раз на рік повинна проводитися інструментальна зйомка геометричних елементів копрових напрямних шківів відносно осі головного стовбура і перевірка кутів девіації. За результатами перевірки повинна складатися випробувальна схема фактичного розташування копрових шківів. Перевірка повинна здійснюватися під керівництвом головного маркшейдера шахтопрохідницького управління.
обладнання
Напрямні шківи повинні оглядатися щотижня слюсарем, два рази на місяць - механік проходки і один раз на місяць - головним механіком ШПУ.
Результати огляду копрових напрямних шківів повинні заноситися в «Книгу огляду прохідницьких лебідок і їх канатів», а полкових та інших - в «Книгу огляду прохідницького обладнання».
Рятувальну драбину і її причіпний пристрій щотижня повинен оглядати слюсар з огляду стволового обладнання двічі на місяць - механік проходки і один раз на місяць - головний механік ШПУ. Результати огляду повинні записуватися в «Книгу огляду прохідницького обладнання».
Прохідницькі люльки і їх підвісні пристрої повинен оглядати щотижня електрослюсар з огляду підвісного обладнання, раз в тиждень - механік проходки і один раз на місяць - головний механік ШПУ. Результати огляду повинні записуватися в «Книгу огляду прохідницького обладнання».
Лебідки маркшейдерських схилом, напрямні блоки (шківи), вантажі, канати і деталі кріплення вантажів до канатів щотижня повинен оглядати слюсар з огляду прохідницького обладнання, двічі на місяць - механік проходки і один раз на місяць - головний механік ШПУ. Результати огляду повинні записуватися в «Книгу огляду прохідницького обладнання».
Один раз на місяць всі висок повинен оглядати головний маркшейдер шахтобудівної організації (ШПУ). Результати огляду повинні бути занесені в «Книгу вказівок і приписів маркшейдерської служби».
Трубопроводи, кабелі, канати для їх навішування, хомути, болтові з'єднання, вузли навішування труб до постійного кріплення і деталі армування ствола (при видачі породи вагонетками у клітях) повинні оглядатися щотижня спеціально призначеною особою, один раз в два тижні - механік проходки і один раз на місяць - головним механіком ШПУ. Результати оглядів комунікацій повинні бути відмічені в «Книзі огляду прохідницького обладнання».
Прохідницькі підвісні полиці і всі вузли їх навішування повинен оглядати щотижня електрослюсар з огляду устаткування, два рази на місяць - механік проходки (дільниці) та один раз на місяць - головний механік ШПУ. Результати огляду повинні записуватися в «Книгу огляду прохідницького обладнання». Виявлені несправності слід негайно усувати.
Огляди прохідницьких лебідок і підвісного обладнання поділяються на оперативні (перед кожною спуско-підіймальних операції) і періодичні. Оперативні огляди проводять спеціально закріплений обслуговуючий персонал і робітники, які здійснюють спуско-підйомні операції підвісного обладнання.
Періодичні огляди проводять через певні проміжки часу (щотижня, щомісяця) спеціально призначені для цих цілей робітники та особи технічного нагляду.
Дата добавления: 2016-03-04; просмотров: 1496;