Боротьба з пожежами
Ліквідація пожеж складається з наступних стадій: зупинка пожежі (припинення полуменевого горіння), локалізація, дотушування (гасіння всіх осередків горіння в середині пожарища) і їх охорона. Способи локалізації і гасіння малої пожежі, залежить від його виду, сили і розмірів метеорологічних умов, характеру місцевості, наявності сил і засобів пожежегасіння.
Основні способи гасіння: закидання землею окрайка пожежі, влаштування загороджувальних смуг і канав, гасіння пожежі водою або розчинами вогнегасних хімікатів, відпал (пуск зустрічного вогню).
Збивання краю пожежі - найпростіший спосіб гасіння лісової пожежі. Для гасіння пожежі цим способом використовують пучки гілок довжиною 1-2 м або невеликі дерева, переважно листяних порід, а також мітли з розщеплених відрізків металевого дроту.
Закидання землею окрайка пожежі роблять з допомогою залізних штикових та напів-совкових лопат.
Влаштування загороджувальних мінералізованих смуг і канав, які створюються для перешкоди шириною 25-100 м на шляхах розповсюдження вогню, та як опорні смуги при здійсненні відпалу, а також для надійної локалізації зупиняючої пожежі (запобігання можливості його розповсюдження).
Загороджувальні смуги в основному влаштовують за допомогою дорожньої та землерийної техніки, мінералізованих смуг - плугом, лопатою, граблями. Для прокладання канав використовують канавокопачі, екскаватори, траншеєкопачі, вибухові речовини.
Гасіння пожеж водою - найбільш ефективний засіб боротьби з вогнем. Використовують пожежні машини, водяні насоси, магіс-тральні рукавні лінії.
Гасіння пожеж розчинами вогнегасних хімікатів. Найбільше використання при гасінні пожеж отримали хлористий кальцій, магній та сульфат амонію (ці хімікати використовують у виді 20% водяних розчинів).
Відпал (зустрічний вогонь) - це завчасний пуск вогню по надґрунтовому покриттю назустріч верховій пожежі, з метою утворенню на його шляху широкою перешкоджаючої смуги. Відпал учиняють від опорних смуг, якими можуть служити дороги, стежки, струмки та інші природні перешкоди.
7.3 Заходи безпеки при проведенні РіІНР
Масові руйнування і пожежі на об’єктах, пошкодження мереж комунально-енергетичного господарства, радіоактивне зараження викликають необхідність у особового склади формування чітко дотримуватися заходів безпеки і режиму радіаційного захисту при проведенні РіІНР. Перед початком робіт в осередках ураження і районах стихійних лих необхідно уважно оглянути зруйновані будівлі і споруди, виявити небезпечні і пошкоджені місця.
Забороняється без необхідності проникати в зруйновані будівлі і споруди, знаходитись близько від будівель, які загрожують обвалом. Конструкції будівель, що загрожують обвалом, підлягають заваленню або закріплюванню.
При виконанні робіт на висоті необхідно використовувати страхуючи засоби, такі ділянки позначаються спеціальними знаками. Не допускати проведення робіт в завалах поодинокими бійцями.
Для робіт на електромережах призначають підготовлених для цих цілей людей ( все необхідно відключати від джерел ).
При роботі на мережах водопроводів, каналізації, на газових мережах - особовий склад повинен бути забезпечений ізолюючими протигазами та інструментами із кольорового металу. Поблизу загазованих ділянок забороняється підпалювати сірники, палити і користуватися інструментами, які викликають утворення іскри. Суворо додержуватись заходів пожежної безпеки. В умовах поганої видимості та вночі ділянки робіт необхідно огороджувати і освітлювати.
Безпека робіт при радіаційному зараженні потребує суворого дотримання визначеного режими радіаційного захисти. Не можна застосовувати воду для гасіння палаючих металів: натрію, магнію, стружки, а також матеріалів, які зберігаються з карбідом кальцію і негашеним вапном, палаючого електроустаткування, яке є під напру-гою, резервуарів з бензином, газом та іншими горючими рідинами. Для їх гасіння слід використовувати тільки вогнегасники. В умовах поганої видимості та вночі налагоджується освітлення ділянок робіт і під’їзних шляхів; умовними світловими знаками позначаються місця викопування котлованів, зона можливих обвалів і інші ділянки, небезпечні для проходу і руху транспорту.
Суворе дотримання всього комплекси заходів по забезпеченню безпеки при проведенні РіІНР дозволяє зберегти працездатність особового складу формувань, виключити втрати людей і забезпечити своєчасне виконання всього комплексу робіт.
Техніка безпеки в боротьбі з лісовими пожежами :
- всі учасники тушіння пожежі повинні бути ознайомлені з правилами техніки безпеки;
- перед початком робіт необхідно провести розвідку для визначення меж розповсюдження вогню;
- особовий склад повинен мати каски, протигази (протидимові маски) і працювати 30 хвилин, а потім перерва на 20-30 хвилин;
- під час тушіння пожежі підтримувати безперебійний зв'язок (зоровий, посильним, радіозв'язок);
- заборонено покидати своє робоче місце на пожежі, за винятком випадків опіків, поранень;
- місця відпочинку і ночівлі розташовувати не ближче 100 м від меж локалізованої частини пожежі і обкопати cмугою шириною не менш 2 м;
- не допускати до роботи машини з несправним двигуном, або підтіканням палива;
- заправка машин поблизу вогню заборонена;
- необхідно мати чергові тягачі для буксування несправної техніки з зони пожежі.
Дата добавления: 2016-02-09; просмотров: 722;