Чинники, що впливають на розмір логістичних витрат.
Логістичні витрати є результатом різних природних подій і процесів, пов'язаних з функціонуванням підприємства в конкретних ринкових умовах. Крім того, в цих витратах відбиваються і форс-мажорні події, які неможливо не тільки планувати, але і раціонально передбачати. Чинники, які впливають на логістичні витрати, можна умовно розділити на внутрішні (формованим підприємством самостійно) і зовнішні (в значній мірі об'єктивні і не залежні від підприємства).
До внутрішніх чинників відносяться: масштаби діяльності підприємства; ступінь складності його асортиментної структури і, відповідно, структури вживаних матеріалів; виробнича структура і організація процесів фізичного просування матеріалів на підприємстві; об'єм підтримуваних запасів; фінансова ситуація і її вплив на рівень і тенденції зміни логістичних витрат.
Зовнішні чинники – перш за все обумовлені ринком економічні параметри і система функціонування економіки. Підприємство не може не враховувати їх в своїй діяльності. В більшості випадків ці чинники мають характер керівників (наприклад, ціна розглядається як критерій для вибору постачальника), проте в деяких випадках вони можуть нівелюватися діючими правовими нормами (наприклад, ставками податків).
До зовнішніх чинників, які впливають на логістичні витрати підприємства, найчастіше відносять:
· обумовлений ринком рівень вартості зовнішніх логістичних послуг (зокрема, транспортних і інформаційних послуг, експедиція, зберігання і т.п.);
· ставка кредитування капіталів, що привертаються для фінансування запасів (можливості підприємства впливати на величину цієї ставки дуже обмежені і лежать в межах декількох процентних пунктів, що обговорюються в ході переговорів з банком);
· ставка податку на нерухомість (щодо складських будинків і споруд, а також до земельних ділянок, зайнятих під склади і сховища);
· ставка транспортного податку;
· екологічні платежі за користування навколишнім природним середовищем (якщо вони стосуються логістичних процесів);
· амортизаційні норми для матеріальних компонентів основних засобів (ці норми визначають амортизаційні відрахування по основних засобах, використовуваних в логістичних процесах);
· ставки нарахувань на виплати з фонду соціального і інших аналогічних фондів, в які підприємство зобов'язане перераховувати відповідні фінансові кошти (ці грошові виплати входять до складу витрат на зміст трудових ресурсів, які беруть участь в логістичних процесах).
Зовнішні параметри, які визначають рівень логістичних витрат підприємства, істотним чином впливають на величину витрат на ці процеси. Унаслідок зовнішнього характеру цих параметрів мінімізувати обговорювані витрати можна тільки шляхом управління їх носіями.
Наприклад, витрати на залучення сторонніх капіталів для фінансування запасів можуть бути понижені в результаті зменшення об'ємів запасів. Аналогічна ситуація спостерігається і щодо інших видів витрат. Це свідчить про взаємозв'язок внутрішніх і зовнішніх чинників формування логістичних витрат, яке визначає необхідність їх комплексного і загального розгляду.
Дата добавления: 2016-02-04; просмотров: 817;