Життєвий шлях письменника
Матеріал для учнів
Джек Лондон і сьогодні залишається одним із найпопулярніших і найвідоміших американських письменників, його книги перекладені багатьма мовами світу, а кінематографісти використовують їх для фільмів і серіалів.Його ім’я невіддільне від таких понять, як мужність, витривалість, сила волі, повага до людини. Майже все, про що писав автор, побачене й пережите ним самим. Читаючи його твори, ми ніби перегортаємо цікаві, а часом і трагічні сторінки долі письменника, життя його співвітчизників.
Джек Лондон займався літературною творчістю близько двадцяти років із прожитих ним сорока, щодня намагався писати не менше тисячі слів тексту. Успіхи письменника є надзвичайними, адже володів неймовірною працездатністю: п'ятнадцять–сімнадцять годин літературної роботи щодоби. Сучасники спостерігали за злетом і долею митця з радістю й неприхованим інтересом. Його життя було своєрідним самоспаленням заради успіху. Така боротьба забирала сили. Письменник був приречений заради репортерської та письменницької роботи на неймовірні навантаження.
Микола Рогальов так написав про Д.Лондона:
Он наполнил мечтой воздух нашего детства.
Он впервые сказал нам, что время не ждет,
Что от долгих разлук никуда нам не деться,
Но за ними и встреч наступает черед.
Мы искали его с той поры упоенно
В старых, пыльных хранилищах библиотек,
Где шумели ручьи Золотого каньона
И безмолствовал в белом сиянии снег…
Нам норд-осты моря, словно книги листали,
И меж волн, как меж строк, видел тот, кто хотел ─
Волк морской никогда не сбивается в стаи,
А в безмолвии белом не счесть черных дел…
Я щиро бажаю, щоб Джек Лондон теж став для вас цікавим письменником.
Життєвий шлях письменника
Життя Джека Лондона ─ сюжет, гідний для пригодницького роману, герой якого керує своєю долею, як моряк ─ вітрилом, як погонич ─ собачою упряжкою.
Джон Гріффіт Чейні народився 12 січня 1878р. в Сан-Франциско. Коли йому виповнилося майже вісім місяців, мати вийшла заміж за фермера Джона Лондона, який усиновив маленького Джона, і майбутній письменник отримав його прізвище.
Джек Лондон рано почав самостійне трудове життя. Школярем продавав газети. У 14 років влаштувався робітником на консервну фабрику. Потім став «піратом устриць» (ловив устриць в бухті Сан-Франциско, що було заборонено).
Сімнадцятирічний Джек найнявся матросом на промислову шхуну, що відправлялася ловити котиків до берегів Японії та в Беринговому морі. Перше плавання дало Лондону багато яскравих вражень, які лягли потім в основу багатьох морських оповідань і романів. Нарис «Тайфун біля берегів Японії», за який він отримав першу премію, став початком літературної кар’єри. Потім були написані збірки оповідань: «Син Вовка», «Втрачене обличчя», «Діти морозу», «Віра в людину», романи: «Дочка снігів», «Морський вовк», «Мартін Іден», які і сьогодні залишаються популярними.
Через хворобу помер письменник 22 листопада 1916р. в Каліфорнії.
<== предыдущая лекция | | | следующая лекция ==> |
Требования к условиям проведения ферментативной реакции | | | Значение электроэнергетики, ее структура и предпосылки развития. |
Дата добавления: 2016-01-30; просмотров: 503;