Розкриття родовищ при розробці відкритим способом, ч. 2

Спосіб розкриття характеризу­ється типом розкриваючих виробок.

1) Окремими траншеями: Кожен уступ розкривають окремою (незалежною) траншеєю. Використовують для горизонтальних та пологих родовищ при двох-трьох уступах в розробці.

2) Груповими траншеями: групу уступів розкривають системою залежних траншей, при чому різні групи уступів розкриті незалежно один від одного. Так розкривають глибокі горизонтальні та пологі родовища при чотирьох-шести уступах в розробці або верхні горизонти похилих та крутоспадаючих родовищ.

3) Загальними траншеями: всі уступи розкривають однією загальною системою траншей. Це характерно для розробки глибоких родовищ будь яких типів.

4) Парними траншеями: кожен уступ, їх групи або всі уступи розкриті двома траншеями та мають два виїзди з горизонту – окремо для вантажного та окремо для порожнякового напрямку. Використовується при значній потужності кар’єру, коли провізна здатність однієї траншеї не може забезпечити необхідний вантажообіг. Детальніше при розгляді теми «Вантажопотоки кар’єрів».

5) Безтраншейний: Уступи розкриті без проведення капітальних траншей. Це, як правило, розсипні родовища, що розробляють дражним або гідравлічним способами.

6) Підземними виробками: нижні горизонти дуже глибоких кар’єрів можуть розкриватися шахтними стволами або штольнями. Це є доцільним при переході з відкритої на підземну розробку.

7) Комбінований: розкриття здійснене кількома основними способами. Так розкривають глибокі кар’єри великої потужності з комбінованим транспортом.

При виборі способу розкриття враховують наступні чинники:

елементи залягання родовища, а саме: глибина, кут падіння та форма покладу суттєво впливають на спосіб розкриття. Горизонтальні та похилі пласти з неглибоким заляганням звичайно розкривають траншеями, які розташовуються за межами контуру кар’єру, тоді як похилі та круті поклади корисних копалин з великою глибиною залягання розкривають траншеями, які розташовуються по можливості у межах кар’єрного поля.

– інженерно-геологічні умови під час вибору способу розкриття родовища впливають головним чином на розташування капітальних траншей. Їх розташовують в найбільш стійких породах з найменшою обводненістю.

гірничотехнічні умови, які впливають на розкриття кар’єрного поля, відносять: прийняту систему розробки та її параметри, обсяги переміщуваних вантажів та інше. При переміщенні гірських порід з кар’єру стрічковими конвеєрами або скіповими підйомниками родовище розкривають крутими траншеями (похил 18-60º), при використанні залізничного або автомобільного транспорту похил траншей звичайно невеликий (40 - 120‰).








Дата добавления: 2016-01-29; просмотров: 1238;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.01 сек.