Забезпечення безпеки

3.19.5.1. На території, де проходить дистанція змагань, не повинно бути загрози для учасників та суддів: вільно лежачого або слабо закріпленого каміння, ділянок сипучої землі. До початку проведення змагань дистанція повинна очищуватися від предметів, які несуть загрозу учасникам. У випадку неможливості усунення вище названих небезпечних предметів вони відмічаються замкненою обмежувальною лінією.

3.19.5.2. Очистка дистанції проводиться бригадою під керівництвом начальника дистанції.

3.19.5.3. Всі учасники змагань, які знаходяться на потенційно небезпечних ділянках полігону змагань, повинні бути забезпечені суддівською страховкою, а також командною страховкою або самостраховкою

3.19.5.4. Пункти зміни суддівської страховки повинні бути наперед зумовлені та обладнані. Суддівська страховка не повинна заважати або надавати перевагу учаснику при проходженні дистанції, а також торкатися потенційно небезпечних ділянок рельєфу.

3.19.5.5. Головний суддя спільно з заступником головного судді по безпеці та начальником дистанції перевіряють полігон змагань, дистанції, вживають заходи по забезпеченню безпеки учасників та суддів.

3.19.5.6. Все спорядження, яке використовується командами (учасниками) для проходження дистанцій, допускається до змагань після огляду технічною комісією, створеною на час проведення змагань.

3.19.5.7. Судді, які обслуговують дистанцію, повинні бути забезпечені страховкою або само страховкою там, де це вимагають правила безпеки.

Суддівство та визначення результатів змагань.

3.19.6.1. Результат команди (учасника) на дистанціях визначається сумою часу проходження дистанції та штрафного часу. Перерахунок штраф-них балів у час рекомендується робити у співвідношенні 1 бал = 30 секунд. В залежності від рівня змагань, тривалості часу проходження дистанції це співвідношення може змінюватися, що оговорюється в Умовах змагань.

3.19.6.2. Техніка і тактика проходження етапів і виконання спеціальних прийомів оцінюється бригадою суддів у відповідності до характеру порушень і розміру штрафів, приведених у таблиці 3.19.2. Бригада здійснює суддівство спільно. Судді на етапах заповнюють суддівські картки.

Таблиця 3.19.2

Характер порушення Штрафні бали
Штрафні бали за техніку руху
Вихід за обмежувальну лінію
Падіння лідера з повисанням на суддівській страховці
Використання суддівської страховки як опори
Неправильне зав`язування або використання вузла
Відсутність вузла на спусковій вірьовці
Падіння партнера (нижнього в двійці) з зависанням на суддівській страховці
Пропуск пункту проміжної страховки або пункту проміжного кріплення вірьовки
Не проведена зміна лідера (згідно умов) Зняття
Втрата спорядження (за кожну одиницю)
Втрата (поломка) спорядження, без якого не забезпечується безпека учасників Зняття
Обривання перил, наведених командою Зняття
Неправильне обладнання проміжних точок кріплення
Неправильне використання технічних засобів
Неправильне проходження поручнів
Незакручена захисна муфта карабіна
Робота на одному гаку більше, ніж одного учасника
Суперечка з суддею, грубість
Штрафні бали за техніку страховки та самостраховки
Втрата страховки або самостраховки
Втрата суддівської страховки
Страховка однією рукою
Страховка без точки опори
Провисання страхової вірьовки нижче ніг страхованого (при верхній страховці)
Страховка без рукавиць
Несамовільне зависання при страховці або самостраховці
Штрафні бали за заявлену тактику
Зміна засобу транспортування вантажу на кожній ділянці
Зміна порядку руху учасників на кожній ділянці
Зміна засобу руху на кожній ділянці
Зміна міст використання технічних засобів і прийомів
Відхилення від заявленого часу – за 1% відхилення (перші ± 10% не штрафуються)  

 

 

3.19.6.3. Роз`яснення порядку застосування штрафів та оцінки дій спортсменів на дистанціях змагань детально освітлюється в Методичних вказівках по суддівству змагань з спелеотуризму, які затверджуються Федерацією спортивного туризму України з подання комісії спелеотуризму.

3.19.6.4. Краще місце займають команди (учасники, зв`язки), які мають менший сумарний результат. При рівності результатів вище місце одержують ті, хто має меншу суму штрафів на всій дистанції.

3.19.6.5. Команди (учасники), які не пройшли один або кілька етапів, пішли полегшеним варіантом дистанції (якщо це обумовлено Умовами змагань), займають місця у відповідності з кількістю пройдених етапів за тими, хто пройшов дистанцію повністю.

3.19.6.6. Особисті результати можуть визначатися окремо серед чоловіків і жінок, якщо це оговорюється Положенням.

3.19.6.7. При проведенні особисто-командних змагань результат команди на дистанції особистих змагань визначається за сумою місць, які зайняли залікові учасники. Кількість залікових учасників рекомендується встановлювати менше складу команди, визначеного Положенням для участі в особистих змаганнях.

При рівності суми місць більш високе місце займає команда, яка має більш високе місце кращого з учасників.

Місця команд, які не мають повної кількості залікових учасників, розподіляються після команд, які мають повний залік.

3.19.6.8. При проведенні змагань на двох і більше дистанціях загальний результат команди визначається за найменшою сумою місць, зайнятих на окремих дистанціях. У випадку рівності суми місць перевага надається команді, яка має кращий результат на окремих дистанціях у відповідності з їх пріоритетом, який визначається Положенням або Умовами змагань.

Команди, які не мають заліку на одній або більше дистанціях, займають місця після команд, які мають повний залік.

Допускається введення коефіцієнтів, що підвищують значення одних дистанцій над іншими.

3.19.6.9. Розрахунок оптимального часу виконується суддівською колегією на місцевості з врахуванням класу змагань і конкретних погодних умов. Контрольний час рекомендується призначати у півтора рази більшим оптимального часу

ВІТРИЛЬНИЙ ТУРИЗМ

Загальні положення

На змаганнях з вітрильного туризму діють ці Правила, а також положення чинних Правил змагань з вітрильного спорту, що не суперечать цим Правилам.

Види змагань

3.20.2.1. Змагання можуть проводитися на таких дистанціях:

- маршрутні гонки;

- похід-ралі;

- гонки по трикутній дистанції;

- рятувальні роботи;

- спеціальні завдання.

3.20.2.2. Маршрутні гонки проводяться за заданим маршрутом, точки старту та фінішу позначаються на березі. Вимоги до човнів, спорядження та учасників повинні відповідати категорії складності маршруту.

3.20.2.3. Похід-ралі проводиться у вигляді серії маршрутних гонок (етапів), при цьому місце фінішу попереднього етапу є місцем старту наступного. Під час походу-ралі не дозволяється користуватися сторонньою допомогою.

3.20.2.4. Гонки по трикутній дистанції проводяться на замкненій дистанції, лінії старту та фінішу позначаються на воді. Перед стартовою лінією повинно бути достатньо місця для маневрування суден перед стартом.

3.20.2.5. Змагання з проведення рятувальних робіт проводяться на спе-ціально обладнаній ділянці акваторії і можуть містити такі завдання:

- людина за бортом;

- перевертання човна;

- надання допомоги та транспортування потерпілого.

3.20.2.6. В якості спеціальних завдань в програму змагань можуть входити:

- гонка капітанів;

- у Положенні про змагання можуть бути передбачені інші завдання (наприклад, гонка без керма, гонка на перевантажених човнах та інше). У цьому випадку Умови проведення цих змагань визначаються в положенні про змагання та гоночній інструкції.

Учасники змагань

Учасниками змагань можуть бути особи віком не молодші 16 років, що вміють плавати.

Спортивна кваліфікація учасників змагань повинна відповідати вимогам загальної частини даних Правил.

Вимоги до човнів

Змагання проводяться на туристських розбірних (повинно бути можливим перевезення човна в громадському транспорті силами екіпажу) вітрильних човнах з будь-яким типом вітрильного спорядження.

Конструкція човна повинна забезпечувати прибирання вітрил та віддачу якоря за 1 хв., а також аварійну плавучість, достатню для того, щоб судно залишалося на рівному килі на плаву в разі зруйнування будь-якої надувної секції чи заповнення корпусу водою. Заявлена площа вітрил кожного човна не повинна перебільшувати 5 м2 на кожного учасника (за винятком гонки капітанів). На борту човна повинні знаходитись: весла, водовідливні засоби (для надувних човнів – засоби підкачки), якір вагою не менше 3 кг на кожні 10 м2 заявленої вітрильності з якірним кінцем довжиною не менше 20 м, рятувальні жилети на кожному з учасників.

Для дистанцій вище 2 класу повинна забезпечуватися можливість рифлення або заміни основних вітрил зі зменшенням їхньої загальної площі не менш ніж на 60%.

Окрім того, у маршрутній гонці на борту човна повинно знаходитись, щонайменше: усе необхідне для ночівлі та приготування їжі, запас харчів на весь час змагань + НЗ на добу в гермоупаковці, ліхтар, ремонтний набір, у морських умовах запас води на три доби (не менше 3 л на кожного учасника).

ГСК має право зняти зі змагань або окремих етапів недостатньо морехідні човни та поставити додаткові умови, спрямовані на забезпечення безпеки.








Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 694;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.013 сек.