ЗМАГАНЬ ЗІ СПОРТИВНОГО ТУРИЗМУ
м. Київ, 2008 р.
Спортивний туризм в Україні є важливою складовою загально-державної системи фізичної культури і спорту, патріотичного та духовного виховання молоді, зміцнення здоров’я, розвитку фізичних, морально-вольових та інтелектуальних здібностей людини шляхом залучення її до участі у змаганнях спортивних туристських походів та інших змаганнях з видів спортивного туризму.
В рамках єдиного виду спорту спортивний туризм об’єднує такі його види, як пішохідний, водний, велосипедний, гірський, спелеологічний, вітрильний, лижний, автомобільний та мотоциклетний.
В останній час зростає популярність нових напрямів спортивного туризму – екстремального, пригодницького, понаддалеких вітрильних та інших подорожей, проведення комбінованих за видами туризму походів.
Розвиваючись на межі спорту і активного дозвілля в природному середовищі, спортивний туризм сприяє розвитку внутрішнього туризму вітчизняної туристичної галузі шляхом пропаганди відносно дешевого і, одночасно, ефективного відпочинку, а також загальному розвитку туристичної галузі України, як потенційно високорентабельної галузі економіки.
Щороку близько 120 тисяч туристів-спортсмені усіх вікових груп беруть участь у різноманітних змаганнях зі спортивного туризму. За останні роки більше 70 туристам-спортсменам присвоєно високе спортивне звання «Майстер спорту України», підготовлено десятки тисяч спортсменів-розрядників зі спортивного туризму, а також створено кваліфікований суддівський корпус, до якого входить більше 40 суддів національної категорії зі спортивного туризму.
Враховуючи сучасний рівень розвитку спортивного туризму в Україні, а також в інших країнах, прагнучи до подальшого його розвитку, як спорту вищих досягнень та масового фізкультурно-оздоровчого руху, Федерація спортивного туризму України підготувала нову редакцію Правил змагань зі спортивного туризму.
Дані Правила визначають як загальні підходи до підготовки та проведення змагань зі спортивного туризму, так і враховують специфіку змагань туристських спортивних походів, а також інших видів змагань з різних видів спортивного туризму.
Дані Правила є єдиними чинними на території України правилами змагань зі спортивного туризму.
ЗМІСТ
Передмова .............................................................................................................
Загальні положення щодо проведення змагань зі спортивного туризму
1.1. Вступ .......................................................................................................
1.2. Визначення термінів ..............................................................................
1.3. Організація змагань ................................................................................
1.4. Положення про змагання .....................................................................
1.5. Охорона природи, пам’яток історії та культури ...............................
1.6. Звіт про змагання ........................................................................................
Дата добавления: 2015-11-28; просмотров: 1134;