Розрахунок гідроциліндра
Гільзи циліндрів за своїми геометричними характеристиками займають проміжне положення між товстостінними циліндрами (трубами) і циліндричними оболонками. Для них відношення радіусу серединної поверхні до товщини стінки знаходиться в межах R/h=5-15 (для циліндричних оболонок R/h > 15, а для товстостінних циліндрів R/h < 5). Тому формули розрахунку мають бути справедливі і для товстостінних труб, і для циліндричних оболонок.
Матеріал для виготовлення гідроциліндрів - сталь 30 з межtю текучості σТ = 300 МПа і сталь 45 з σТ = 360 МПа.
При розрахунках можуть бути рекомендовані запаси міцності гідроциліндрів : Гільзи Корпусу
При номінальному тиску 2,7-3 > 3
При максимальному тиску 1,8-2 > 2
Збільшені значення запасу міцності для корпусів пояснюються тим, що корпус повинен мати достатню міцність і жорсткість в місцях з'єднання з поворотними цапфами і днищем. Корпус також може піддаватися ударним навантаженням при русі автомобіля, тому він повинен ефективно протистояти утворенню вм'ятин.
Рисунок 7.12 - Розрахункова схема гідроциліндра
Визначимо діаметр D і товщину h стінок гільзи з розрахунку за безмоментною теорією. Схема розрахунку показана на рисунку 7.12 і відповідає початку висунення однієї гільзи відносно іншої. У першому питанні визначається зусилля Р, що розвивається гідропідіймачем. Воно визначається тиском р в циліндрі і площею внутрішнього просвіту нерухомої гільзи :
. (7.9)
Звідси можна визначити необхідний внутрішній радіус нерухомої гільзи :
, (7.10)
де ∆ - різниця внутрішніх радіусів циліндрів ∆=r1 – rо (гільзи і плунжера); ∆ ≈ 3,5 мм.
Максимальне напруження, що виникає в нерухомій гільзі, як найбільш навантаженій, не повинне перевищувати допустимих значень:
, (7.11)
де [σ] – максимально допустиме напруження, що максимально для матеріалу гільзи.
Для граничного випадку (σmax = [σ]) можна записати рівність:
. (7.12)
Враховуючи, що:
, (7.13)
а також
, (7.14)
З виразу (7.8) визначимо необхідну товщину стінки гільзи при відомому внутрішньому радіусі r1 :
. (7.15)
Таким чином, послідовність вибору розмірів гільз полягає у визначенні розмірів першої гільзи (корпуса) і визначення діаметрів наступних гільз за формулою:
, (мм) (7.16)
де F - зусилля на штоку гідроциліндра; р - тиск в циліндрі; z - число ланок гідроциліндра (гільз); i - номер гільзи, що розраховується.
Визначені розрахунками значення діаметрів необхідно погоджувати з нормальним (рекомендованим) рядом діаметрів для гідроциліндрів автомобілів-самоскидів.
Дата добавления: 2015-12-26; просмотров: 820;