Види маркетингу та їх характеристика.
Маркетинг спрямований на виробника досліджує і вдосконалює споживчі властивості товару, який виробляється.
Маркетинг спрямований на споживача вивчає не лише можливості вдосконалення продукції та покращення її властивостей, але й у повній мірі враховує попит на продукцію, що виробляється.
Змішаний вид маркетингу – це синтез позитивних ознак двох попередніх видів з обов’язковим вивченням потенційного попиту споживачів.
Внутрішній маркетинг стосується питань реалізації товарів та послуг у межах країни і обмежений її національними кордонами.
Експортний маркетинг пов'язаний з укладанням функцій діяльності підприємства або фірми, тому що необхідно здійснювати додаткові дослідження нових закордонних ринків збуту, створювати спеціальні збутові служби.
Імпортний маркетинг означає особливу форму дослідження ринку для забезпечення високоефективних закупівель.
Науково-технічний маркетинг передбачає продаж та закупівлю результатів науково-технічної діяльності: патентів та ліцензій, патентованого пива.
Інвестиційний маркетинг вивчає умови зарубіжної інвестиційної діяльності, а також специфіку продажу товарів підприємства на зовнішньому ринку, якщо воно функціонує на території іншої держави.
Міжнародний маркетинг передбачає збут продукції, дослідження зовнішніх ринків. Цей вид маркетингу поширюється у зв’язку із загостренням конкуренції на світових ринках, а також частково у зв’язку з розвитком туризму та інших форм міжнародного співробітництва.
Мікромаркетинг – це підсистема управління всередині підприємства, функціонування якої забезпечує зв'язок між виробником і споживачем.
Макромаркетинг – це підсистема управління всередині суспільства, посередництвом якої досягається управління ринком з метою задоволення кінцевих потреб споживачів.
Концентрований маркетинг – це діяльність, метою якої є отримання підприємством відповідного прибутку.
Некомерційний маркетинг – це діяльність, метою якої є створення відповідного іміджу підприємства чи його продукції.
Стратегічний маркетинг – це розробка та реалізація середньо- (на 2-5 років) і довготривалої політики підприємства на основі аналізу і прогнозування існуючих та потенційних потреб виходячи з інтересів споживача.
Оперативний маркетинг – це розробка коротко термінованої(до 2 років) політики підприємства на основі своєчасного реагування на динаміку потреб і попиту, виходячи з існуючих можливостей підприємства.
Відповідно до характеру попиту виділяють декілька видів маркетингу:
конверсійний — направлений на подолання негативного відношення споживачів до товару;
стимулюючий — пов'язаний із стимулюванням попиту споживачів;
розвиваючий — виявленням потенційного попиту і визначенням засобів його задоволення;
ремаркетинг, завданням якого є пожвавлення старого виробництва в рамках певної структури попиту;
підтримуючий маркетинг спрямований на збереження обсягів попиту;
демаркетинг — спрямований на зниження обсягів попиту, тому що попит перевищує виробничі можливості;
синхромаркетинг — спрямований на регулювання попиту при його коливаннях;
протидіючий маркетинг спрямований на ліквідацію ірраціонального попиту.
Дата добавления: 2015-12-16; просмотров: 887;