відведеного під магазин.
Як показує практика, щоб перетворити гіпермаркет в “cash&carry”, недостатньо змінити вивіску. Рано чи пізно власникам прийдеться розщедритися на перестановку або заміну обладнання, зміну товарних груп в асортименті, залучення своєї цільової аудиторії.
Примітка 1. Наприклад, рік роботи гіпермаркета “Максі” під Києвом показав, що підприємство доволі успішно може розвивати оптову торгівлю промисловими товарами. За словами директора “Максі” Ольги Воробйової їх гіпермаркет поступово перетворюється в магазин для магазинів і дрібнооптових клієнтів. У зв’язку з тим, що магазин знаходиться за містом, роздрібні клієнти приїжджають рідше, але роблять дрібнооптові покупки на доволі високу суму. Проаналізувавши дрібнооптові продажі, в “Максі” прийшли до висновку, що назріла необхідність замовляти більш дрібну розфасовку деяких товарів – по 3-6 одиниць, замість 12-24. Переформатирувати гіпермаркет у Вишневому в “cash&carry” керівництву “Фоззі”, скоріше всього, “підказали” конкуренти. Супермаркет “Білла”, розташований в 10 хвилинах їзди, відбирав у гіпермаркета значну кількість роздрібних клієнтів.
На наш погляд, це якраз той випадок, коли не було б щастя, так нещастя помогло. Цілковито очевидно, що, знаходячись на території оптової бази в якості “правильного” “cash&carry”, “Фоззі” зможе повністю зосередитися на роботі з оптовим клієнтом.
Як показує вітчизняний досвід, для успіху торговому підприємству не слід винаходити велосипед, достатньо відповідати одному із форматів, що оправдали себе в світовій практиці. В українських умовах цілком дієздатні всі формати, про які йшла мова вище, однак, щоб не помилитися в самому початку, постарайтеся врахувати фактори:
§ місце розташування.За містом вам, скоріше всього, не вдасться організувати ефективний класичний супермаркет чи дискаунтер. Тут слід будувати гіпермаркет чи “cash&carry”, які, в свою чергу, будуть недоречними в “спальних” районах;
§ суми інвестицій. Будьте готові до того, що ви не зможете створити ефективний дискаунтер, поки у вашій мережі буде менше 50 магазинів цього формату. З невеликим стартовим капіталом організовувати подібні магазини не має сенсу.
Слід бути готовим і до того, що місце, яке ви намітили для будівництва, виявиться зайнятим. Це, безумовно, внесе корективи у ваш бізнес-план, в тому числі може вплинути і на вибір формату.
Дискаунтер
«Магазини низьких цін» - це мережа роздрібних магазинів з вузьким асортиментом, але низькими цінами (в порівнянні з магазинами інших форматів в даному регіоні). Низькі ціни досягаються завдяки зниженню витрат: мінімальне оформлення торговельного залу, невелика кількість персоналу, спрощена викладка товару. Основний принцип прибутковості мережі дискаунтерів - висока оборотність всіх товарів в асортименті торгової мережі.
Виділяються два типи дискаунтерів: жорсткий (не більше 1000 найменувань в асортименті, площа магазина становить 500-800 кв.м.) і м'який. (Асортимент 1500-3000 найменувань, площу до 1,5 тис. кв. М).
Дата добавления: 2015-12-11; просмотров: 569;