ТЕМА 2. Середовище міжнародного менеджменту
План: 2.1. Політико-правове середовище міжнародних корпорацій.
2.2.Економічне середовище міжнародних корпорацій.
2.3.Соціально-культурне середовище міжнародних корпорацій.
2.4.Технологічне середовище міжнародного менеджменту.
Головною особливістю поняття «середовище» пов'язане з об'єктивністю зазначених відносин і інтересів, які складаються у країнах незалежно від міжнародної корпорації. До міжнародного середовища корпорація має пристосуватись, витрачаючи на це відповідні ресурси. Урахування вимог місцевого законодавства до організації бізнесу, сплата податків до приймаючої країни, обмеження щодо тривалості робочого дня тощо вимагають певних витрат.
Важливо підкреслити, що особливість міжнародного середовища пов'язана зі складністю його географічного й галузевого аспектів.
Географічна складність середовища діяльності міжнародних корпорацій полягає у тому, що воно включає три елементи:
1) середовище материнської країни (країни походження корпорації);
2) середовища приймаючих країн (країн-господарів);
3) нейтральне середовище (нейтральні водні і повітряні простори, території міжнародних організацій, нейтральний материк Антарктида та ін.).
Галузевий аспект міжнародного середовища може бути представлено відомою формулою PEST (politic, economic, social, technological), яка визначає суттєві особливості в міжнародному контексті.
Середовище, у якому функціонує фірма, що здійснює міжнародні операції, відчуває великий вплив із боку цієї фірми і сама справляє на неї величезний вплив.
У зв'язку з цим комплексний аналіз і оцінка середовища розвитку міжнародного бізнесу фірми є найважливішим моментом підготовки всіх стратегічних і багатьох тактичних рішень міжнародного менеджменту.
Схема середовища міжнародного менеджменту приведена на рис. 2.1.
Рис. 2.1. Схема середовища міжнародного менеджменту
Дата добавления: 2015-12-10; просмотров: 559;