Вплив гідроенергетичних об'єктів на навколишнє середовище
Гідроенергетичні об’єкти з водосховищами комплексного призначення неоднозначно впливають на зовнішнє середовище.
Основні позитивні фактори впливу гідроенергетичних об’єктів на навколишнє середовище включають:
· виробництво електроенергії за рахунок використання постійно поновлюваних природою гідроенергетичних ресурсів, що являється унікальною особливістю ГЕС і відноситься до найважливіших природоохоронних і ресурсозберігаючих технологій.
· забезпечення надійного електропостачання населення, комунального господарства, завдяки високій маневреності ГЕС і ГАЕС і великому діапазону регулювання.
· Найбільш ефективне комплексне використання водних ресурсів для соціально-економічного розвитку суспільства, покращення умов життя населення, охорони зовнішнього середовища із зменшенням втрат земель за рахунок багатоцільового призначення водосховищ гідроенергетичних об’єктів, здійснюючих регулювання стоку річки.
· захист населення, територій і навколишнього середовища від повеней, наслідків які в багатьох випадках носять катастрофічний характер, приводять до затоплення великих територій, смерті і переселенню людей, знищенню міст, населених пунктів.
· створення рекреаційного потенціалу
· активізація процесів самоочистки за рахунок розбавлення, збільшення контактних зон, біологічної різноманітності.
· гарантований санітарно-екологічний попуск в нижній б’єф в меженний період маловодних років для недопущення погіршення санітарно-епідеміологічних та екологічних вимог.
Створення гідроенергетичних об’єктів з водосховищами є серйозним втручанням в функціонування природних екосистем і може привести до негативних наслідків для навколишнього середовища і зміні умов життя людей, викликаних:
- затоплення водосховищем великих площ земель, їх підтопленням, переробкою берегів водосховища і переформуванням русла в нижньому б’єфі, переселенням населення;
- зміна гідрологічного і гідравлічного режиму в зоні водосховища і в нижньому б’єфі;
- зміною режиму водотоку в зоні існування водних і наземних екосистем, перекриттям шляхів міграції риб;
- вплив на рослинний і тваринний світ;
- замулення водосховищ;
- вплив на мікроклімат ;
- вплив на ландшафти;
- посилення сейсмічної активності в певних природних умовах;
- зміна санітарно-гігієнічних умов у випадку інтенсивного розвитку водоростей;
- можливість втрати археологічних та історичних пам’ятників.
Дата добавления: 2016-02-04; просмотров: 1076;