Розподіл поїздів по черговості їх руху.
Поїзди розподіляються на:
1. Позачергові – відбудовні, пожежні, снігоочисники, локомотиви без вагонів, спеціальний самохідний рухомий склад, призначені для відновлення нормального руху і для гасіння пожежі;
2. Чергові – в порядку пріоритетності:
§ пасажирські швидкісні;
§ пасажирські швидкі;
§ пасажирські всіх інших найменувань;
§ поштово-багажні, військові, вантажно-пасажирські, людські та прискорені вантажні поїзди;
§ вантажні (наскрізні, дільничні, збірні, вивізні, передавальні), господарчі поїзди і локомотиви без вагонів.
3. Поїзди, що призначаються з особливих вимог, черговість яких встановлюється при призначенні.
Рух поїздів здійснюється за київським часом в 24-годинному обчисленні.
У службових приміщеннях, у парках колій станцій, на пасажирських платформах і в приміщеннях для пасажирів мають бути встановлені годинники. Встановлення, ремонт та утримання настінних і зовнішніх електричних годинників, що знаходяться в місцях роботи осіб, пов’язаних з рухом поїздів та обслуговуванням пасажирів, покладаються на працівників служби сигналізації та зв’язку.
Роздільні пункти.
Рух поїздів здійснюється із розмежуванням їх роздільними пунктами.
Роздільними пунктами є станції, роз’їзди, обгінні пункти та колійні пости, прохідні світлофори автоблокування, а також межі блок-ділянок за автоматичної локомотивної сигналізації, що застосовується як самостійний засіб сигналізації та зв’язку.
Межами станції є:
§ на одноколійних ділянках – вхідні світлофори;
§ на двоколійних ділянках по кожній окремій головній колії з одного боку – вхідний світлофор, а з другого – сигнальний знак «Межа станції», встановлений на відстані не меншій ніж 50 м за останнім вихідним стрілочним переводом.
На двоколійних ділянках, обладнаних двостороннім автоблокуванням, а також, де встановлені вхідні світлофори для приймання поїздів по неправильній колії, межею станції по кожній окремій головній колії є вхідні світлофори.
Кожний роздільний пункт, допоміжний пост і пасажирський зупинний пункт повинен мати назву або номер. Назва має розміщуватися на пасажирській будівлі (будівлі поста) з фасаду, з обох сторін підходу поїзда, а при необхідності також на кінцях пасажирських платформ.
На пасажирських зупинних пунктах, розміщених на ділянках з інтенсивним рухом приміських поїздів, назва пункту, крім того, має вказуватись у декількох місцях вздовж пасажирської платформи.
Залізничні колії діляться на головні на перегонах, станційні (в тому числі головні на станціях) і спеціального призначення.
Всі колії в межах станційної території, за винятком тих, що передані у підпорядкування іншим службам та організаціям, перебувають в розпорядженні начальника станції.
На станціях кожна колія, стрілочний перевід, станційний пост централізації та стрілочний пост, а на перегонах кожна головна колія повинні мати номер.
Забороняється встановлювати однакові номери коліям, стрілочним переводам і постам у межах однієї станції. На станціях, що мають окремі парки, не допускається встановлювати однакові номери колій у межах одного парку.
Порядок нумерації колій і стрілочних переводів встановлюється Державною адміністрацією залізничного транспорту України.
Дата добавления: 2015-12-08; просмотров: 1577;