Оповіщення населення про загрозу або виникнення НС
Оповіщення -доведення сигналів і повідомлень органів управління ЦЗ про загрозу та виникнення НС, аварій, катастроф, епідемій, пожеж тощо до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення;
Система оповіщення -комплекс організаційно-технічних заходів, апаратури і технічних засобів оповіщення, апаратури, засобів та каналів зв’язку, призначених для своєчасного доведення сигналів та інформації про виникнення НС до центральних і місцевих органів виконавчої влади, підприємств, установ, організацій та населення.
Оповіщення і зв'язок у надзвичайних ситуаціях забезпечується за допомогою єдиної національної системи зв'язку (ЄНСЗ).
Сигнали оповіщення ЦЗ, повідомлення про загрозу та виникнення надзвичайних ситуацій, інформація про дії в умовах надзвичайної ситуації доводяться до працівників підприємств, установ, організацій, населення всіма наявними засобами зв'язку, мовлення, оповіщення.
Підприємства електрозв'язку забезпечують на договірних умовах експлуатаційно-технічне обслуговування апаратури і технічних засобів оповіщення та зв'язку ЦЗ, що належить до сфери управління центральних та місцевих органів виконавчої влади, знаходяться в пунктах управління, на підприємствах, в установах і організаціях.
Порядок оповіщення населення при загрозі й виникненні НС робиться дистанційно передачею сигналу «Увага Всім!» який є попереджувальним за допомогою:
- місцеві мережі зв'язку;
- мережі проводового (ефірного) радіомовлення та телебачення (канали звукового супроводження);
- постійно діючі мережі радіозв'язку;
- електросирени та технічні засоби оповіщення.
Мовні повідомлення передаються державною мовою або мовою, якою говорить більша частина проживаючого населення.
Основні види зв’язку:
- міська радіотрансляційна мережа;
- пересувні гучномовні установки на спеціальних автомобілях;
- радіозв’язок;
- телефонний зв’язок;
- телевізійний зв’язок
Неосновні види зв’язку:
- мобільний зв’язок;
- локальні комп'ютерні мережі;
- посильними.
Завивання сирен, переривисті гудки підприємств та сигнали транспортних засобів означають попереджувальний сигнал «Увага всім!». Той, хто почув цей сигнал, повинен негайно увімкнути теле- чи радіоприймачі та прослухати екстрене повідомлення місцевих органів влади чи управління з НС та цивільного захисту населення. Усі подальші дії визначаються їхніми вказівками.
Дата добавления: 2015-10-26; просмотров: 983;