Навчальна інструкція санітарно-гігієнічного режиму
Навчальна мета: уміти замінити білизну хворим; контролювати прибирання палат; проводити дезінфекцію індивідуальних предметів догляду згідно з діючими нормативами.
Виховна мета: усвідомити значення санітарно-гігієнічного режиму в запобіганні виникненню ВЛІ.
Початковий обсяг знань: знати основні засоби забезпечення нормальних умов перебування хворих у палатах.
Забезпечення санітарно-гігієнічних умов у палатах. Палати лікувального відділення мають бути просторими, світлими, розрахованими на 4 — 6 хворих. Для окремих тяжкохворих та пацієнтів з гнійною інфекцією виділяють окремі палати.
Обов'язково в палатах установлюють сигналізацію від кожного ліжка на сестринський пост. Стіни покривають олійною фарбою світлих тонів, підлогу — лінолеумом.
На одне ліжко має виділятися в палаті 6,5 — 7,5 м2 площі, висота палат має бути не менше 3,5 м.
Вікна повинні бути великих розмірів і виходити на південь або південний схід, щоб якомога більше світла потрапляло в палату.
Крім загального освітлення, мають бути індивідуальні настільні лампи та чергове нічне освітлення.
Температура повітря повинна бути 18 — 20 °С і забезпечуватися паровим або водяним опаленням. Вентиляція припливно-витяжна, краще за допомогою кондиціонерів. Для додаткового провітрювання відкривають фрамуги та кватирки вікон.
Ліжка для хворих мають бути металеві або дерев'яні з гладенькою поверхнею, для тяжкохворих — функціональні ліжка.
У палаті, крім ліжок, повинен бути один загальний стіл, шафа для лікарняного одягу, холодильник для зберігання продуктів, умивальник, тумбочки, табуретки.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 652;