Програма Блокнот.
Блокнот (MS Notepad) – найпростіший текстовий редактор. Його використовують для підготовки коротких повідомлень у стандартному форматі txt, а також кодів Windows-програм і даних для них, зокрема, текстів веб-документів у форматі html тощо. Текстовий файл може містити реферат чи курсову роботу студента, автобіографію користувача, лист до друга, текст пісні чи вірша, фрагмент літературного твору, звіт, важливий документ тощо.
Набирання і виправляння текстів називають редагуванням, ось чому відповідні програми називаються текстовими редакторами. Розглянемо головні правила роботи з ними.
Текст з'являтиметься на екрані у точці, на яку вказує курсор. Ця точка називається точкою (позицією, місцем) вводу.
Розглянемо, як використовують деякі клавіші клавіатури для набирання текстів. Між словами потрібно робити пропуски. Для цього призначена найдовша клавіша-пропуск. Пропуски не рекомендується використовувати для утворення абзаців, відступів, центрування тексту. Для цього є спеціальні способи. Наприклад, абзацний відступ утворюють клавішею Tab.
Щоб вилучити щойно неправильно набраний символ, натискають на клавішу Back space. Помилку в середині тексту
виправляють так: до неправильного символу підводять курсор, вилучають його клавішею Del і набирають потрібний символ. Виявивши помилку, не потрібно вилучати правильно набрані символи клавішею Back space, щоб виправити помилку.
Курсор можна швидко перевести на початок чи в кінець рядка, натиснувши на клавіші Home чи End відповідно або користуючись мишею. Клавіші Page Up і Page Down призначені для перегляду великих текстів екранними сторінками.
Щоб почати новий абзац чи розділити один рядок на два, натискають на клавішу вводу Enter. Щоб вставити у текст порожній рядок, потрібно ще раз натиснути на клавішу Enter. Для продовження введення тексту в наступному рядку без створення нового абзацу треба натиснути Shift+Enter.
Інколи два рядки треба з'єднати. Це можна виконати двома способами:
♦ курсор поміщають на початок другого рядка (для цього натискають Home) і натискають на клавішу Back space;
♦ курсор поміщають у кінець першого рядка (End) і натискають на клавішу Del.
Текстовий редактор може функціонувати в одному з двох режимів: вставляння або заміни. Перемикають режими клавішею Insert. У режимі вставляння набрані™ на клавіатурі символ вставляється в середину іншого тексту, а у режимі заміни символ вводиться по наявному тексту.
Створений текст потрібно зберегти у файлі в заданій папці під деякою назвою командами Файл => Зберегти як... Відкриється діалогове вікно Зберегти як, в якому потрібно зазначити власну назву файлу, його розширення і найважливіше – правильно вибрати папку для його зберігання зі списку Папка.
Дата добавления: 2015-10-21; просмотров: 876;