ЗБИРАННЯ СЕЧІ ДЛЯ ЛАБОРАТОРНИХ ДОСЛІДЖЕНЬ
Навчальна мета: уміти зібрати сечу для лабораторних досліджень: на загальний клінічний аналіз; на наявність цукру; на кількість діастази; за методом Амбурже; за методом Аддіса — Каковського; за методом Нечипоренка; на бактеріологічне дослідження.
Виховна мета: усвідомити значення точного інструктажу хворого про порядок збирання сечі для лабораторного дослідження.
Початковий обсяг знань: знати, що таке сечовиділення та які основні показники сечі у здорової людини; як підготувати хворих і посуд; правила зберігання та відправлення сечі до лабораторії.
Оснащення:
1) розчин калію перманганату (1:10 000);
2) скляний флакон або банка ємкістю 250 мл;
3) нічний сечоприймач;
4) сечоприймач;
5) стерильна пробірка або банка;
6) гумові рукавички.
Сечовиділення та основні показники сечі у здорової людини. У нормі добова кількість сечі у здорової людини складає приблизно 1500 мл. Вона прозора, має жовтий або світло-жовтий колір, дає кислу реакцію на лакмус, відносна густина коливається в широких діапазонах (1003 — 1030). У сечі не повинно бути білка, пігментів, цукру, кетонових тіл. Осад нормальної сечі незначний з поодинокими клітинами епітелію сечових шляхів, лейкоцитами та малою кількістю солей.
Підготовка хворих і посуду. Перед збиранням сечі на аналіз жінка повинна здійснити туалет зовнішніх статевих органів теплим блідо-рожевим розчином калію перманганату або теплою перевареною водою, а чоловік — промити головку статевого члена також слабким антисептичним розчином або теплою водою.
Щоб запобігти потраплянню в посудину сторонніх домішок (з піхви, сечівника), збирають "середню" порцію сечі, тобто починають збирати сечу із середини сечовипускання. Іноді в жінок сечу на аналіз беруть катетером, щоб виключити потрапляння патологічних домішок з піхви.
Збирати сечу треба в чистий сухий скляний флакон.
Правила зберігання та відправлення сечі до лабораторії. До відправлення до лабораторії сечу зберігають у прохолодному місці. Відправляють сечу не пізніше як через 60 хв після збирання, тому що інфікування її в навколишньому середовищі може призвести до лужного бродіння.
Дата добавления: 2015-09-07; просмотров: 782;