Технічні норми роботи вагонного парку

Лекції 2 – 3

Питання 1: Структура вагонного парку, його розподіл по категоріях, роду і типах

Залежно від об'єму перевезень для кожного підрозділу розробляють технічні норми, що регламентують його роботу і забезпечують певний рівень використання технічних засобів. Норми встановлюють для роботи загального парку вагонів і його категорій, а також для кожного роду рухомого складу: критих, платформ, піввагонів, ізотермічних, цистерн. Розраховують їх кожного місяця на основі плану перевезень, технологічних процесів, графіка руху і плану формування поїздів.

Планування перевезень, технічне нормування експлуатаційної роботи і оперативне управління перевезеннями тісно пов'язані між собою. План перевезень - головний критерій і база технічного нормування, а воно у свою чергу служить основою для розробки оперативних планів і заходів оперативного регулювання. Технічне нормування - найважливіший засіб організації експлуатаційної діяльності всіх підрозділів для виконання плану перевезень з якнайменшими матеріально-технічними витратами.

Головна задача технічного нормування – попередження проблем в ході виконання плану перевезень. Тому технічні нормативи передбачають необхідний перерозподіл парку вагонів між дорогами, а також завчасну концентрацію технічних засобів на окремих ділянках при зростанні об'єму перевезень, що планується. До технічних нормативів відносяться:

- середньодобові кількісні завдання на навантаження, вивантаження, здачу порожніх вагонів з-під вивантаження (регулювальне завдання), робота вагонів, передача поїздів і вагонів по стикових пунктах, розміри руху поїздів на ділянках і ін.;

- якісні показники – обіг вагонів, коефіцієнт порожнього пробігу, рейс, простій вагонів, швидкості руху поїздів, коефіцієнт місцевої роботи і ін.;

- нормативний об'єм технічних засобів, необхідний для виконання завдань: робочий парк вагонів з підрозділом по категоріях (порожні, транзитні, місцеві вагони), завдання на його переміщення, вилучення і ставлення порожніх вагонів в резерв.

Питання 2: План перевезень - головний критерій і база технічного нормування

Вихідним матеріалом для технічного нормування служить місячний план перевезень, на основі якого складають відомість кореспонденції («шахматку») навантажених і порожніх вагонопотоків між стиковими пунктами залізниць і дирекцій. Основний недолік місячних планів перевезень - відсутність в них точної адреси - станцій призначення вантажів. В них вказані лише залізниці призначення.

При розгалуженій мережі обчислювальних центрів як на залізницях, так і у розпорядженні відправників вантажів існує система місячного планування перевезень по станціях призначення на базі широкого застосування засобів обчислювальної техніки.

В даний час по відомостях навантажених вагонопотоків, складених відповідно до плану перевезень, для кожної залізниці визначають розміри навантажених вагонопотоків по видах сполучень.

Вивезення

Рис. 1 Схема вагонопотоків по видах сполучень

 

Питання 3: Середньодобові кількісні завдання та якісні показники роботи вагонного парку

Технічну норму навантаження визначають так:

 

 

де: - додаткове до державного плану навантаження для вивозу

позапланових і сезонних вантажів, виконання особливих завдань, заповнення недовантажень, що допущені в попередній період, а також для усунення відставання у виконанні річного плану.

Загальна норма навантаження підрозділяється по родах вагонів. З її виділяють навантаження найважливіших вантажів (вугілля, руда, хлібні, лісові і ін.).

Технічна норма вивантаження:

 

 

де: - збільшення норми вивантаження унаслідок додаткового до державного плану навантаження (у тому числі і своєї залізниці) на адресу даної залізниці;

- фактичний надлишок або недолік навантажених вагонів на мережі на адресу даної залізниці в порівнянні з нормою, що встановлена добовою звітністю до початку періоду плану.








Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 613;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2025 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.