Крім небезпечних та шкідливих факторів виробничого процесу, які були класифіковані, до потенційних небезпек необхідно віднести наступні.
17) Можливість загорянь внаслідок незадовільного стану пожежної безпеки або порушень правил пожежної безпеки. Вірогідність загоряння, може бути пов’язана із несправністю електричного обладнання, недотримання, або порушення правил протипожежної безпеки обслуговуючим персоналом, що може призвести до пожежі.
18)Однією з потенційних небезпек у будь-якій роботі є неправильні дії персоналу під час надзвичайних ситуацій.Потенційна небезпека під час надзвичайних ситуацій це прихована небезпека: наявність небезпечних речовин, перевищення терміну експлуатації обладнання, аварійний стан будов і споруд, порушення правил техніки безпеки тощо, або небезпечні природні явища (зливи, повені, землетруси, осідання земної поверхні, бурі тощо). Неправильні дії персоналу під час надзвичайних ситуацій можуть призвести до паніки, недосягнення кінцевої мети дій – безпечної евакуації персоналу за межі небезпечної зони, механічних ушкоджень, летальних наслідків.
Для вивчення причин виробничого травматизму і професійних захворювань, використовують: технічний, груповий, топографічний, монографічний та статистичний методи.
Технічний метод дослідження використовується у тих випадках, коли необхідно встановити ступінь небезпечних та шкідливих виробничих чинників (рівень шуму, загазованості, горючості, випромінювання, параметри виробничого середовища та ін), що дає підстави для впровадження необхідних заходів та засобів безпеки.
Груповий метод встановлює ступінь повторюваності нещасних випадків. Метод характеризується вивченням великої кількості нещасних випадків на одному конкретному об’єкті. Цим методом переважно користуються науково – дослідні інститути з проблем охорони праці для складання правил та норм з технічної безпеки.
Топографічний метод аналізу причин виробничого травматизму полягає у тому, що на плані підприємства графічно зображуються місця, де трапилися нещасні випадки. Виявлення концентрації нещасних випадків на окремих місцях спонукає роботодавців до більш ретельного обстеження таких ділянок для з’ясування обставин і причин виникнення негативних подій.
Монографічний метод аналізу причин виробничого травматизму передбачає детальне обстеження окремого об’єкта, що експлуатується, проектується або будується, особливості потенційних небезпек і які вони можуть спричинити наслідки, вразі їх реалізації в небажану подію. Цим методом передбачають наскільки ймовірні і серйозні можуть бути нещасні випадки. Результати монографічного аналізу можуть використовуватися при проектуванні нових підприємств або реконструкції існуючих, що дає можливість найбільш повно і точно врахувати запобіжні заходи в проектній документації.
Статистичний метод аналізу офіційно застосовується для вивчення та обміну виробничого травматизму й професійних захворювань. Цей метод базується на вивченні матеріалів реєстрації та обліку нещасних випадків на виробництві за формою Н-1. Для цього методу застосовуються відносні показники (коефіцієнти) – частоти, тяжкості й загальних втрат.
Дата добавления: 2015-10-19; просмотров: 467;