Оборотний ШІП із знакозмінною напругою
Такий ШІП також дозволяє зробити безконтактний перехід від тяги до гальмування та навпаки. Але це робиться інакше порівняно з схемою на рис. 3.8, а саме шляхом зміни полярності вихідної напруги при збереженні напрямку струму. Такі умови створюються, наприклад, при живленні асинхронного тягового двигуна через автономний інвертор струму. Зміну полярності напруги можна виконати за допомогою мостового комутатора.
Рисунок 3.9 – Оборотний ШІП із знакозмінною напругою
| |
Схема ШІП (рис. 3.9) містить джерело живлення uж, мостовий комутатор з двома керованими ключами та двома зворотними діодами, вихідний фільтр L та інвертор струму ІС з навантаженням на асинхронний двигун. Як бачимо з рис. 3.9, напрямки провідності напівпровід-никових приладів такі, що струм ів може протікати тільки в одному напрямку, який помічено на рис. 3.9. В режимі тяги, коли полярність напруги на вході інвертора така, як помічено без дужок, імпульс напруги uв на виході комутатора формується при ввімкнених VT1 i VT2, а пауза – при ввімкнених VD1 i VT2. Діод VD1 вмикається за рахунок ЕРС самоіндукції дроселя L при вимиканні VT1, тобто схема працює як знижувальний ШІП.При гальмуванні полярність напруги на вході інвертора показана в дужках. Імпульс формується при ввімкнених VD1 і VD2, а пауза – при ввімкнених VT1 і VD2, тобто схема працює як підвищувальний ШІП.
Як випливає із сказаного, ключі VT2 і VD2 з частотою ШІМ не перемикаються, вони необхідні лише при зміні полярності вихідної напруги. Тому їх можна замінити контакторами, що частіше роблять стосовно керованого ключа VT2, залишаючи діод VD2.
Дата добавления: 2015-10-13; просмотров: 604;