Порядок формування та зміни облікової політики підприємства
Чинне законодавство надає суб'єктам господарювання широкі права у формуванні облікової політики. Формування облікової політики полягає у виборі найбільш раціональних та оптимальних методів та процедур обліку, які найбільше відповідають на даний момент конкретним умовам діяльності підприємства та забезпечують складання фінансової звітності.
У формуванні облікової політики ключова роль відводиться власнику підприємства, який ініціює розробку облікової політики підприємства, а також керівнику і головному бухгалтеру, від компетенції яких залежить успішне здійснення (провадження) облікової політики підприємства.
На формування облікової політики підприємствавпливають такі фактори:
форма власності та організаційно-правова структура підприємства (ТзОВ, АТ, СП, ДП, тощо);
- вид економічної діяльності чи галузеве підпорядкування, що зумовлює особливості та умови облікової роботи;
- параметри підприємства за обсягами діяльності, номенклатурою продукції, чисельністю працюючих, тощо; відносини з податкового системою, наявність пільг та умови їх отримання;
- умови забезпечення ресурсами та умови реалізації готової продукції;
- матеріально-технічне забезпечення обліково-аналітичної роботи підприємства та рівень забезпеченості кваліфікованими обліковими працівниками;
- умови організації та стимулювання праці, відповідальності тощо.
Процес формування облікової політики підприємств складається з трьох етапів: підготовчого, основного та заключного (рис. 3.2).
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 1112;