Оклюзійна плетизмографія
Плетизмографія ─ метод реєстрації змін об'єму тканин під час кровонаповнення. Оклюзійна плетизмографія передбачає штучне створення перешкод для припливу і відтоку крові з досліджуваної ділянки тіла з використанням компресійних манжет. Манжета дозволяє змінювати зовнішній тиск на кровоносні судини, яке змінює умови протікання крові по судинах.
Рис.8.22. Оклюзійна плетизмографія
Декомпресійна методика. Спочатку спостерігають пульсування крові в нормальних умовах, коли в манжеті немає надлишкового тиску повітря (ділянка I). Потім швидко починають накачувати повітря, підвищуючи тиск у манжеті до значення дещо вище систолічного артеріального тиску крові (ділянка II). Цей тиск передається на всі кровоносні судини під манжетою. Як тільки тиск стає вище тиску крові у венах, вени перекриваються, і відтік крові з них припиняється.
Рис.8.23. Вимірювання артеріального тиску і частоти пульсу за допомогою оклюзійної фотоплетизмографії декомпресійним методом. Фотоплетизмограма і графік зміни тиску в компресійної манжеті
Рис.8.24. Дослідження периферичного кровообігу за допомогою оклюзійної фотоплетизмографії: фотоплетизмограма і графік зміни тиску в компресійній манжеті
Швидкість наростання сигналу пропорційна швидкості припливу крові до пальця. Тому значення Ctgα характеризує пропускну спроможність капілярних кровоносних судин і величину об'ємного кровотоку у пальці. Якщо швидко випустити повітря з манжети (ділянка IV), то зовнішній тиск на вени зникає, відтік крові через них стає безперешкодним, кровонаповнення пальця починає зменшуватися. Швидкість зменшення сигналу на фотоплетизмограми залежить від гідравлічного опору посткапілярних судин відтоку крові. Значення Ctgβ характеризує цей опір і прохідність вен пальця.
Дата добавления: 2015-10-09; просмотров: 1463;