Машини і механізми періодичної дії
Для переміщення вантажів на малі відстані (до 100 м) при невеликих обсягах робіт у закладах ресторанного господарства і торгівлі застосовуються візки. Перевагами цих пристроїв є їх маневреність і простота конструкції. поширені ручні візки без системи піднімання вантажу і візки з гідравлічною системою піднімання вантажу.
Ручні візки без системи піднімання вантажу (рис. 78, а, б) призначені для переміщення вантажів в середині виробничих і складських приміщень. Вони складаються з робочої поверхні для розміщення вантажів, форма і розміри якої визначається призначення візка, і ходової частини. Для переміщення візків до її рами прикріплюється ручка. Ступінь маневреності візків залежить від розміщення і кількості поворотних коліс.
а б в г
|
а – для пакетованих вантажів; б – з платформою;
в – гідравлічні; г – з підіймальною платформою
Гідравлічні візки (рис. 78, в) використовуються для завантаження, розвантаження, переміщення і штабелювання вантажів, розміщених на піддони. Складаються з корпусу, двох вил, двох передніх поворотних і двох задніх поворотних коліщат і підіймального механізму з рукояткою. Рукоятка слугує для управління підіймальним механізмом і руху візка. Його з опущеними вилами підводять під піддон і здійснюють декілька качальних рухів рукояткою. Підіймальний пристрій припіднімає раму з вилами, а разом з нею і вантаж на висоту не бішу 125 мм. Після зупинки візка натискають на важіль вимкнення підіймального механізму, встановлений на рукоятці, і рама плавно опускається.
Візки з підіймальною платформою (рис. 78, г) призначені для перевезення, піднімання і опускання різних вантажів. Візок складається з рами, підіймальної вантажної платформи і ручного приводу. Рама візка встановлена на чотирьох колесах, з яких два задніх – поворотні.
Вантажна платформа на роликах переміщується по вертикальних направляючих рами. При обертанні рукоятки приводу за годинниковою стрілкою рух передається на ланцюгову передачу, яка піднімає платформу разом з вантажем по направляючим. При обертанні рукоятки проти годинникової стрілки платформа під дією власної маси опускається. Переміщувати візки дозволяється тільки при опущеній платформі.
Талі є найпростішим вантажопідіймальним пристроєм, що підвішуються до високо розташованих опор і застосовується для перевантаження невеликих тяжких вантажів. Талі бувають ручними та електричними, а по конструкції передавального механізму - черв'ячними і шестеренними (рис. 79). В закладах ресторанного господарства при прийманні сировини і продуктів знаходять застосування електроталі.
Електротельфери застосовуються для підйому і одночасного транспортування вантажів на відстані до 200 м по монорейкових шляхах. Електротельфер складається з двох основних частин (рис. 80): вантажопідіймального механізму (електроталі) і ходового візка. Крюк вантажний за рахунок приводу піднімається і опускається разом з вантажем при управлінні з кнопочної станції . Електроталь переміщається по монорельсу на роликах , які приводяться в обертання від приводу.
| |
Рис. 79. Електроталь Рис. 80. Електротельфер
Електричні талі та тельфери вантажопідйомністю 1…5 т оснащуються двома гальмами - електромагнітним й вантажноупорним, вантажопідйомністю 0,25 і 0,5 т - тільки електромагнітним гальмом.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1002;