Облік зобов’язань за розрахунками з постачальниками

Взаємовідносини з постачальниками та підрядниками доцільно оформляти договорами на поставку, виконання робіт тощо. В договорах зазначають всі необхідні умови постачання чи виконання робіт, суми і терміни оплати, відповідальність та обовязки сторін тощо. Відповідно до умов договору сторони вправі застосовувати майнові санкції за порушення зобов'язань, передбачених договором і законодавством. Майнова відповідальність (санкція) застосовується як засіб впливу на винну сторону з метою спонукати її до належного, тобто повного і своєчасного, виконання зобов'язання. Санкції встановлюються у формі штрафу, неустойки, пені, відшкодування збитків.

Підставою для ведення аналітичного і синтетичного обліку розрахунків з постачальниками та підрядниками є:

документи постачальника, які надходять з придбаними цінностями - накладні, рахунки-фактури, податкові накладні, товаро-транспортні накладні тощо;

акти виконаних робіт (наданих послуг);

платіжні доручення, видаткові касові ордера та інші документи на погашення заборгованості перед постачальниками.

Аналітичний облік ведеться окремо за кожним постачальником в розрізі кожного документа на оплату в відомості 3.3 аналітичного обліку розрахунків з постачальниками. Підставою для записів в відомість є залишки на початок місяця в розрізі кожного неоплаченого рахунку, акцептовані розрахункові документи постачальників, виписки банку тощо. В кінці місяця підраховують підсумки по всім графам відомості та виводять залишок.

Для обліку розрахунків з постачальниками за одержані товарно-матеріальні цінності призначено рахунок 63 “Розрахунки з постачальниками та підрядниками”. Це пасивний, балансовий, розрахунковий рахунок. По К-ту 63 “Розрахунки з постачальниками та підрядниками” відображають заборгованість за одержані від постачальників та підрядників товарно-матеріальні цінності, прийняті роботи, послуги, по Д-ту – її погашення, списання тощо.

Загальна сума за документами, не оплаченими в поточному і в попередніх місяцях постачальникам і підрядникам, має відповідати кредитовому сальдо рахунка 63.

Рахунок 63 “Розрахунки з постачальниками та підрядниками” має субрахунки: 631 “Розрахунки з вітчизняними постачальниками”

632 “Розрахунки з іноземними постачальниками”

Синтетичні дані по рахунку 63 “Розрахунки з постачальниками та підрядниками” відображають в журналі №3.








Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 640;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.005 сек.