Штифтові з'єднання
Штифти призначаються для точного взаємного фіксування деталей (кришки відносно корпуса редуктора, рис. 6.6, а) і для передачі невеликих навантажень (кріплення зубчастого колеса на валі, рис. 6.6, б). По конструкції штифти бувають конічні (рис. 6.7, а) і циліндричні (рис. 6.7, б), гладкі і просічні (рис. 6.7, в), тобто з насіченими або видавленими канавками.
Рис. 6.6. Види штифтових з‘єднань
Рис. 6.7. Види штифтів
Циліндричні гладкі штифти ставляться в отвір із натягом і утримуються від випадання тертям або за допомогою спеціальних пристроїв. Недолік циліндричних штифтів – ослаблення посадки при повторних розбираннях і зборках.
Конічні штифти виконуються з конусністю 1:50, що забезпечує надійність самогальмування і центрування деталей. Конічні штифти можуть бути поставлені в той саме отвір кілька разів.
Просічні штифти застосовуються тільки для скріплення деталей машин. У порівнянні з гладкими вони не вимагають розгортки отворів і більш надійні від випадання. Ці штифти допускають багатократну зборку і розбирання з'єднань.
Штифти виготовляють із сталі Ст 4, Ст 5, Сталь 35, Сталь 40, Сталь 45. Просічні штифти рекомендується виготовляти із пружинної сталі (Сталь 65Г). Діаметр установочних штифтів приймають конструктивно; діаметр кріпильного штифта визначають із розрахунку штифта на зріз. При дії на штифт сили F, перпендикулярної до його осі, умова міцності на зріз при z площинах зрізу:
,
звідки діаметр штифта
, (6.12)
де – допустиме напруження на зріз матеріалу штифта.
7. ШПОНКОВІ, ШЛІЦЬОВІ (ЗУБЧАСТІ)
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1451;