ВИСНОВКИ
1. Строки – це періоди у часі, з настанням або закінченням яких пов’язана певна дія чи подія, яка має юридичне значення.
Строки являються важливим правовим засобом цілеспрямованого регулювання діяльності громадян та організацій. Важливе значення вони мають і в регулюванні цивільно–правових відносин, а саме: строки надають чіткість і визначеність правовим відносинам, дисциплінують їх учасників.
2. Слід зазначити, що в цивільному праві існує різноманіття строків, які групують за різними критеріями. Визначаючи поняття та види строків у цивільному праві України, хотілось би відмітити, що строки в цивільних договорах – це періоди у часі, з якими закон пов’язує ті чи інші юридичні наслідки.
Строки мають велике значення в цивільному праві. Вони упорядковують цивільний обіг, створюють визначеність правових зв’язків, дисциплінують учасників цивільних правовідносин, забезпечують своєчасний захист прав учасників цивільних правовідносин. За своєю правовою природою строки завжди визначаються часовими межами, і в загальний системі юридичних фактів строки не належать ні до дій, ні до подій і не займають самостійного місця серед інших юридичних фактів.
Цивільно-правовій науці відомі різноманітні класифікації цивільно-правових строків, які ще потребують додаткового наукового обміркування і законодавчого закріплення.
3. Гарантійний строк – це строк для встановлення набувачем у належному порядку недоліків у товарі, послугах з наступним пред’явленням відповідних вимог, під строками оперативного захисту, на наш погляд, слід розуміти строки, протягом яких управомочена особа у цивільному правовідношенні може захищатися особистими односторонніми діями без звернення до компетентного юрисдикційного органу. Одним із видів строків в договорах є гарантійні строки та строки оперативного захисту
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 560;