ВИСНОВКИ. На підставі викладеного можна дійти до висновків:
На підставі викладеного можна дійти до висновків:
1. Поява і розвиток інституту юридичної особи було обумовлено потребами економічної ситуації, яка розвивалася, і яка стада передумовою появи як самостійного учасника суспільного виробництва особливого феномена - уособленого майна. Виникнувши в надрах економічних суспільних відносин цей соціальний феномен неминуче повинний був знайти собі юридичне визнання. Ця тема для подальшої розмови.
2. Юридична особа – це створена відповідно до законодавства на підставі угоди організація, що має на меті реалізацію правомірних інтересів її засновників шляхом самостійної участі в цивільних правовідносинах від власного імені.
3. Незважаючи на те, що в Україні існує велика нормативна база, яка регулює усі види юридичних осіб, інколи виникає невизначеність в їх правовому становищі. Так, наприклад, дрібні підприємства, які вважаються такими в залежності від кількості працюючих в їх складі і обсягу економічного обігу та відповідно отримують у зв’язку з цим визначені пільги, не є особливою організаційно-правовою формою комерційних юридичних осіб. Вони можуть утворюватися і діяти як у формі унітарного підприємства, так й у формі будь-якого з господарських товариств, у формі колективного підприємства і т.д.
Все різноманіття юридичних осіб, як би вони не звалися, повинно бути детально розкласифіковане з точки зору їх організаційно-правових форм, котрими і визначається їх чітке правове становище.
4. Законодавством передбачається декілька способів виникнення юридичних осіб. Прийнято виділяти чотири основних способи, це – розпорядчий, нормативно-явочний, дозвільний і договірний. Єдиною загальною умовою виникнення юридичної особи є державна реєстрація, і саме з цього моменту юридична особа набуває статусу суб’єкту підприємницької діяльності та стає суб’єктом цивільного права.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 754;