ЛАНЦЮГОВІ ПЕРЕДАЧІ
Ланцюгова передача— це механізм для передавання обер тального руху між паралельними валами за допомогою двох зіро чок, через які перекинутий нескінченний ланцюг.
Ланцюгові передачі застосовують для передавання малих і ве ликих потужностей на великі відстані. Вони забезпечують сталість передаточного числа.
Передаточне число ланцюгової передачі визначається так само, як і зубчастої: відношенням кількості зубців веденої і ведучої зірочок. Якщо позначити через z 1 число зубців ведучої зірочки, а через z 2 — веденої, то передаточне число буде дорівнювати:
n = z 1 / z 2
Щоб збільшити передаточне число ланцюгової передачі, слід зменшити кількість зубців ведучої зірочки або збільшити кількість зубців веденої зірочки. На практиці значення передаточного числа ланцюгових передач приймають не більше 8—10.
Ланцюгові передачі широко застосовуються в різних транспортних і Сільськогосподарських машинах, а також у тих випадках, коли необхідно передавати обертальний рух на значну від стань (до 8 метрів).
- ОРГАНІЗАЦІЯ І ТЕХНІЧНЕ ОБСЛУГОВУВАННЯ ТА РЕМОНТ УСТАТКУВАННЯ ПРОМИСЛОВИХ ПІДПРИЄМСТВ. СТРУКТУРА СЛУЖБИ ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ.
Сучасні підприємства машинобудування оснащені дорогим і різноманітним устаткуванням, установками, роботизованими комплексами, транспортними засобами й іншими видами основних фондів. У процесі роботи вони втрачають свої робочі якості головним чином через зношування і руйнування окремих деталей, тому знижуються точність, потужність, продуктивність та інші параметри.
Для компенсації зношування й підтримки устаткування в нормальному працездатному стані потрібні системне технічне обслуговування й виконання ремонтних робіт, а також проведення заходів щодо технічної діагностики.
Технічним обслуговуванням називають комплекс операцій, спрямованих на підтримку працездатності або справності устаткування під час його використання за призначенням, очікування, зберігання й транспортування.
Ремонт — це комплекс операцій з відновлення справпості, працездатності або ресурсу устаткування чи його складових.
Спрацювання устаткування в процесі його експлуатації й нераціональна організація технічного обслуговування та ремонту призводять до збільшення простоїв в ремонті, до погіршення якості обробки й зростання браку, а також до збільшення витрат на ремонт.
Про значення поліпшення організації збереження й ремонту устаткування свідчать такі показники: річні витрати на ремонт і технічне обслуговування устаткування на підприємствах становлять 10—25 % його первісної вартості, а їхня частка в собівартості продукції сягає 6—8 %.
Кількість ремонтників коливається в межах 20—30 % від загальної кількості допоміжних робітників.
Основними завданнями організації планування ремонтної служби підприємства є:
— збереження устаткування в працездатному, технічно справному стані, що забезпечує його високу продуктивність і безперервну роботу;
— скорочення часу й витрат на обслуговування та всі види ремонтів.
Вирішення таких завдань вимагає організації правильної експлуатації обслуговування, своєчасного проведення необхідного ремонту, а також модернізації устаткування.
Для виконання всіх видів робіт з організації раціонального обслуговування і ремонту устаткування й інших видів основних фондів на підприємствах створюються ремонтні служби, їхня структура залежить від багатьох чинників: типу й обсягу виробництва, його технічних характеристик, розвитку кооперування під час виконання ремонтних робіт, системи централізації та ін.
До складу ремонтної служби великого й середнього підприємства належать відділ головного механіка (ВГМ), ремонтно-механічний цех (РМЦ), цехові ремонтні служби, загальнозаводський склад запасних деталей і вузлів.
Відділ головного механіка очолює головний механік, який підпорядковується безпосередньо головному інженерові заводу. У складі ВГМ, як правило, створюються такі функціональні підрозділи:
— бюро планово-попереджувального ремонту (ППР);
— конструкторсько-технологічне бюро;
— планово-виробниче бюро;
— група кранового устаткування.
До складу бюро ППР входять групи: інспекторська, обліку устаткування, запасних частин і ремонтно-мастильного господарства.
Інспекторська група планує, контролює й враховує виконання ремонтних робіт усіх видів; інспектує правильність експлуатації й розробляє інструкції з догляду за устаткуванням.
Група обліку устаткування здійснює паспортизацію й облік устаткування всіх видів, стежить за його переміщенням, контролює стан зберігання та якості консервації невстановленого устаткування, проводить щорічну інвентаризацію.
Група запасних частин установлює номенклатуру, строки служби, норми видачі й ліміти на запасні деталі й покупні матеріали, планує виготовлення запасних частин і керує складськими запасами деталей.
Група ремонтно-мастильного господарства контролює виконання графіка змащення устаткування; установлює ліміти на обтирочно-мастильні матеріали й на збір відпрацьованого масла і його регенерацію.
Конструкторсько-технологічне бюро здійснює всю технічну підготовку системи ППР і ремонтних робіт всіх видів, включаючи модернізацію; забезпечує комплектування альбомів креслень і їхнє зберігання для всіх видів устаткування.
Планово-виробниче бюро планує й контролює роботу ремонтно-механічного цеху та цехових ремонтних служб, здійснює матеріальну підготовку ремонтних робіт, складає звіти з виконання планів ремонтних робіт заводу, провадить аналіз техніко-економічних показників ремонтної служби заводу, виявляє непродуктивні витрати, розробляє заходи щодо їхнього усунення.
Група кранового устаткування стежить за експлуатацією й станом всіх підйомно-транспортних механізмів, планує й контролює виконання ремонтів усіх видів.
Ремонтно-механічний цех є основною матеріальною базою ремонтної служби підприємства. Він комплектується різноманітним універсальним устаткуванням і висококваліфікованими робітниками. У цьому цеху виконуються всі найскладніші роботи з ремонту устаткування, виготовлення й відновлення змінних деталей, а також роботи з модернізації устаткування.
Цехові ремонтні служби створюються у великих основних цехах заводу тільки під час використання децентралізованої й змішаної систем організації ремонтних робіт. Служби підпорядковуються механікам цехів.
Загальнозаводський склад запасних деталей і вузлів здійснює зберігання й облік усіх матеріальних цінностей, необхідних для проведення всіх видів ремонтів устаткування й підйомно-транспортних засобів.
Штати інженерно-технічних працівників і службовців ремонтної служби підприємства встановлюються залежно від кількості ремонтних одиниць устаткування в цілому по заводу.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 2245;