Пасові передачі
- найбільш поширені серед механічних передач із гнучким зв'язком. Принцип дії цих передач, як і фрикційних, грунтується на використанні тертя. Пасова передача відрізняється від фрикційної наявністю в ній додаткового проміжного зв'язку -нескінченного паса , надітого на шківи . Обертальний рух від ведучого шківа до веденогопередається за рахунок сил тертя, що виникають між пасом і шківами.
Отже, передаточне число пасової передачі залежить тільки від розмірів шківів.
Пасові передачі мають такий самий недолік, як і фрикційні — наявність проковзування.
У техніці використовуються паси, які виготовляють з різних матеріалів: бавовняні, прогумовані, шкіряні. Шкіряні паси значно кращі, ніж бавовняні і прогумовані. У них більший коефіцієнт тер тя, але вони набагато дорожчі. Застосування пластмас дає можли вість створити недорогі паси, в яких пластичність поєднується з високою міцністю.
У пасових передачах використовують паси з різним поперечним перерізом. Вони можуть бути плоскими, круглими іклиноподібни ми . Найбільш поширені клиноподібні паси. Вони забезпечують краще зчеплення з шківом. Оскільки ширина клиноподібних пасів невелика, на одному шківі замість одного широкого плоского паса можна встановити кілька клиноподібних. Потужність переда чі при цьому зростає. Але, як показує практика, нескінченно збіль шувати кількість пасів в одній передачі не можна. І ось чому. Чим більше пасів у передачі, тим нерівномірніше розподіляється між ними навантаження, тому що неможливо виготовити паси точно однакової довжини і міцності. У результаті найкоротший з них натягується більше, ніж інші, і швидко виходить з ладу. Довші, навпаки, працюють з неповним навантаженням. Тому на практиці кількість пасів в одній передачі не перевищує 5—6.
Для натягування паса в пасовій передачі іноді застосовують натяжний ролик.
Порівняно з фрикційними передачами пасові мають такі пере ваги.
1)За їх допомогою можна передавати обертальний рух на значну відстань (до 15 м ).
2)При застосуванні пасової передачі відпадає необхід ніст ь у великій точності встановлення шківів.
Пасові передачі застосовуються у різних верстатах (токар них, свердлильних, ткацьких), а також у сільськогосподарських машинах, у автомобільних і тракторних двигунах для обертання вентиляторів та електрогенераторів.
Принцип пасової передачі покладений в основу роботи транспортера для переміщення вантажу.
Дата добавления: 2015-10-05; просмотров: 1434;