Але як ми станемо кращими, якщо не побачимо, які ми є насправді?

Що значить прийняти себе таким, яким ви є?

Уявіть собі, що ваша малеча взяла цінну для вас річ і випадково розбила її. Ваші думки, почуття і дії? А тепер уявіть, що ваш десятирічний син або донька зробили те ж саме, тільки до цього ви сотню разів попереджали їх не торкатися цієї речі? Відчуваєте різницю? У першому випадку ви угамувалися, простили дитині вчинок, – що з неї візьмеш? – і прийняли те, що є. Ви прийняли факт, ви прийняли реальність такою, якою вона є. У другому випадку ви не хочете погодитися з фактом, не хочете простити. Закрийте очі й уявіть собі обидві ці ситуації прямо зараз і порівняйте свої почуття. Ви зрозумієте, що означає – прийняти і простити.

«МЕТА» ЛЮБОВІ – ЗБЕРЕЖЕННЯ ЖИТТЯ. «СЕНС» ЛЮБОВІ – ПРОЩЕННЯ, ПРИЙНЯТТЯ.

Людина не вміє прощати ні себе, ні інших, цьому потрібно щодня навчатися! Звертайте на свою поведінку щодо оточуючих вас людей і близьких. Помічайте, що вам не подобається в їхній поведінці, що дратує вас у них. Оскільки Зовнішнє дорівнює Внутрішньому, Подібне притягує Подібне, отже, те, що вам не подобається в інших – є присутнім у вас. Ви будете постійно зустрічатися з прикрощами і роздратуванням, поки не пройдете урок прощення й урок справжньої любові.

Отже, щира (справжня) любов припускає, що ми віддаємо себе цілком іншому. Ми віддаємо свої думки, слова і, в першу чергу, – свої вчинки, залишаючись при цьому вільними, як сонечко. Світити – це природний стан, це спосіб буття Сонця. Так само як і любити – це природний стан душі, спосіб її буття.

СПРАВЖНЯ ЛЮБОВ ВОЛОДІЄ ТРЬОМА ІСТОТНИМИ РИСАМИ:

1. Вона безкорисна, жертвує своїми власними інтересами.

2. Вона незмінна, тобто не залежить від примх, незручностей або інших обставин.

3. Вона не виставляє умов, тобто не вимагає нічого у відповідь на свої дії: ані плати, ані схвалення, ані інших нагород.

УМОВНА ЛЮБОВ – це коли ми любимо за щось, коли ми виставляємо умови: «якщо ти добре себе поводиш, я тебе люблю», «якщо ти приносиш додому багато грошей, я тебе люблю» тощо.

Важливо зрозуміти! Тільки безумовна, щира, «свята» любов здатна зцілити людину і допомогти їй реалізуватися в житті.

Ми роками навчалися класової ненависті і презирству до ворогів. Ми молилися на світле сите майбутнє і поступово втратили вміння любити і прощати, і перестали навчати цьому наших дітей.

«А ще через порушення багатьох законів у людях охолоне любов», – сказано в Писанні.

Ми усі запитуємо себе: «Коли ж скінчаться кризові явища в нашій країні?» Зовнішнє дорівнює Внутрішньому, Подібне притягує Подібне. Отже, коли замість ненависті і пошуків винуватих у наші душі повернеться все те, що завжди там повинно бути – любов, співчуття, розуміння, справедливість.

НЕГАТИВНА НАСОЛОДА

Таким чином, поки ви живете в дуальному світі, поки не вийшли за межі дуального бачення, для вас існує тільки два шляхи:

 

I II
любов ненависть
єдність роздільність
творчість припинення розвитку
позитивна насолода негативна насолода
радість біль, страждання
життя смерть

Коли творча енергія тече безпосередньо і ніщо їй не заважає самовиражатися, ми переживаємо позитивну насолоду. Можна стверджувати, що незаблокований творчий імпульс і позитивна насолода мають свої корені в любові. Людина по своїй природі настроєна на пошук і одержання насолоди. Це вектор, за яким ми рухаємося. Він веде нас по життю. Ми завжди намагаємося робити те, що приносить нам задоволення. Чи не так?

А що таке негативна насолода?

Її джерело знаходиться у заблокованому, перекрученому або зупиненому творчому імпульсі і прямо пов’язане з почуттями ненависті і роздільності. Як це відбувається?

Наприклад, якщо дитину карали щоразу, коли вона, намагаючись проявити самостійність, йшла куди-небудь без дозволу дорослих або робила щось і при цьому псувала цінну для батьків річ. Звичайно, досить одного-двох випадків, щоб відбулося блокування творчої енергії і дитина зробила висновок, що її дії можуть привести до небажаного для неї наслідку. Творчий імпульс в цьому випадку гальмується або зупиняється зовсім.

Але людина завжди залишається людиною. Тому вона буде отримувати насолоду вже з цієї ситуації. Наприклад, навчиться отримувати насолоду, коли хворіє, коли її не визнають, коли її залишають друзі й близькі, коли залишається на самоті, коли почуває себе погано, коли в неї нічого не виходить, коли не ладяться стосунки з протилежною статтю, коли її кривдять або навіть б’ють, коли їй не сплачують зарплатню і т.д.

Якщо ви тривалий час знаходитеся в якійсь негативній ситуації, якщо якась негативна ситуація регулярно повторюється у вашому житті, то ви якимось чином одержуєте насолоду від неї. Саме негативна насолода прив’язує вас до цієї ситуації.

Шукайте цю насолоду. Вона досить витончена і ховається під усілякими фантазіями й мріями про те, як вам коли-небудь буде добре, або під маскою жертви – як вам погано і як ви страждаєте.

Ви можете запитати: «Ну, добре, знайшов я цю свою негативну насолоду. Що ж далі?»

А далі починайте переживати її, задовольняючись і відпускаючи цю насолоду. Коли ви побачите, як прагнете ще раз випробувати її (це як із хворим зубом, що колупаєш і колупаєш, щоб випробувати біль і насолоду одночасно); коли побачите, як одержуєте задоволення від власної пасивності; коли побачите, як це приємно – жаліти себе, ви самі прийдете до здорового рішення.

Якщо ж ви продовжуєте насолоджуватись своєю улюбленою роллю жертви, ніхто і ніщо не зможе змінити ваше життя. Тільки ви самі, виявивши в себе негативні уподобання і небажання проявляти творчу енергію прямо і безпосередньо, можете змінити власне життя.

5. СПРАВЖНЯ СИЛА

Що означає вираз – «справжня Сила»? Чому ми прагнемо до Сили?

Практично всі люди в глибині душі вважають себе слабкими. Чому? По-перше, це відчуття йде з дитинства, коли ми були слабкими й потребували допомоги при вирішенні проблем, і, по-друге, через почуття безпорадності перед силами природи й обмеженості власних можливостей. Зростаючи, ми починаємо соромитися своєї слабкості, ненавидимо себе за це почуття і намагаємося всілякими способами сховати її від себе і від оточення. Ну а той, хто стверджує, що він сильний, просто «надягає» більш витончену маску.

СИЛА – СЛАБКІСТЬ

Який самий простий спосіб довести, що почуття слабкості є присутнім у нас?

Це означає віднайти в собі гордість. Гордість, як і гординя, служить саме для того, щоб приховати почуття слабкості.

Практично всі люди пов’язують із силою і слабкістю такі поняття, як перевага і нікчемність. Це ще одна пастка, ілюзія лінійного розуму, що розділяє. Справжня Сила і справжня Слабкість не мають нічого спільного щодо переваги й нікчемності.

Справжня Сила ніколи не прагне когось перемогти, комусь щось довести або похитуватись перед кимсь. Вона просто є.Так само, як просто є рух Планет, світло Сонця, тяжіння Землі. Доводить силу той, хто вважає себе слабким. Він нехтує і ненавидить себе за це, тому робить все, щоб довести собі й іншим зворотне. Чим сильніше така людина прагне цього, тим більше вона затягує себе в трясовину, проявляючи все більше доказів своєї слабкості. Тому що в цьому світі не можна досягти абсолютної ефективності при вирішенні проблем.

Прагнення за будь-яку ціну когось перемогти може привести і призводить до того, що людина розвиває в собі гординю і піднімає себе над іншими. Але крім зовнішніх негативних наслідків, до яких веде така позиція, є й шкідливі наслідки для самої людини. Тут набирає сили Закон Перекидання Монади, і наш герой летить вниз із запаморочливою швидкістю.

Цей світ дуальний. Тому сила від слабкості невіддільна. Справжня Сила може існувати і розцвітає тільки завдяки Слабкості, коли її підтримує Слабкість. Слабкість стає собою, коли її підтримує Сила. Краще усвідомити цю думку нам допоможе чудовий англійський письменник Г. Р. Хаггард. Ось що він писав:

«… Немає сили могутнішої за жінку при всій її слабкості, вона – найвища володарка. Вона постає перед чоловіком у самих різних обличчях і не гребує ніякими хитрощами, щоб знайти шлях до його серця; вона миттєво «пронизує» все і вся, але терпляче чекає на свій час; вона не віддає себе владі пристрасті, як чоловік, але мистецьки керує нею, як досвідчений наїзник: якщо треба – натягне віжки, якщо можна – відпустить. Як для талановитого полководця немає неприступної фортеці, так і для неї немає серця, яке б вона не змогла заполонити. Він молодий, його кров палає вогнем? Вона буде невтомною в любові, ласки її не вичерпаються. Він честолюбний? Вона ще більше збудить його жагу до влади і визначить дорогу до вершин слави. Він утомився, його залишають сили? Вона надасть йому відпочинок. Він спіткнувся, впав? Вона підніме й утішить його, назвавши поразку блискучою перемогою. Все це підвладно жінці, тому що завжди й всюди природа – її вірна помічниця. Жінка (Слабкість!) керує світом! Заради неї ведуться війни, заради неї чоловік марнує свої сили, щоб одарити її багатствами, заради неї він іде на подвиги і злочини, заради неї досягає слави й влади… Воістину великий той, хто здатний протистояти чарам жінки, яка непомітно обволікає чоловіка, святкує перемогу, коли він і не підозрює, що переможений нею».

Чоловік може дозволити собі бути слабким, жінка може дозволити собі бути сильною. Чоловіку просто необхідно дозволити собі бути ніжним, турботливим, лагідним, а жінці – самостійною, відповідальною, діловитою. Ви чините опір цьому, тому що вас із дитинства вчили: чоловікові властива сила, а жінці – слабкість. Ви боїтеся застрягти в цьому стані. Не бійтеся. Це тільки зміцнить вас. Настав час позбутися цих переконань. Вони не ваші, вони були нав’язані вам батьками, вихователями, школою, роботою. Відкрийте для себе, що таке справжня Сила і справжня Слабкість. Подивіться, що вони можуть існувати, винятково завдяки одне одному. Усе це всередині вас.

СТАДІЇ СТАНОВЛЕННЯ СИЛИ

У житті людини може відбутися 3 стадії становлення Сили: залежність, незалежність, співпраця.

1. Залежність – це коли ви Силу розташовуєте зовні, коли намагаєтеся зробити так, щоб ваші проблеми вирішували інші. У цьому немає нічого поганого, просто подивіться, як ви це робите. Ви перенесли цей спосіб вирішення проблем із дитинства, коли будучи не в змозі самостійно забезпечити своє існування, покладалися на батьків або на дорослих. Ви можете і далі так жити – за звичкою, тому що ВНУТРІШНЯ ДИТИНА завжди живе в кожному з нас. Це може виражатися, наприклад, у вигляді звички ходити по вищих інстанціях і просити, вимагати, щоб адміністрація вирішувала всі ваші проблеми. Це також може виражатися у вигляді прохань про допомогу у Вищих Сил або Бога. Усе це уособлює світ дорослих людей, перед яким ви за дитячою звичкою почуваєте себе беззахисним. Побачте це.

2. Незалежність (самостійність) – це коли людина може цілком забезпечити своє життя, не покладаючись на допомогу інших і не маніпулюючи ними, щоб цю допомогу одержати (часто люди навіть не підозрюють, що вони маніпулюють іншими). Це чудовий варіант, але він збитковий тим, що людина може цілком закритися від оточуючих її людей. Вона, як правило, і домагається такої самостійності, щоб стати незалежною від світу, тому що в неї невтішні думки про світ і про людей, що живуть поряд.

Важливо пам’ятати!У цьому світі процвітають відкриті системи. Порівняйте озеро, у яке вливаються і з якого витікають ріки, і болото. Відчуваєте різницю?

3. Співпраця – це вища стадія становлення Сили, яка передбачає тисячі речей, у тому числі вміння просити й приймати допомогу, не «сідаючи на голову», вміння дарувати й уміння одержувати подарунки.








Дата добавления: 2015-09-29; просмотров: 638;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.009 сек.