Протези з двошаровим базисом. Покази та методи виготовлення.
Протези з акрилових пластмас мають низьку еластичність наслідком чого є нерівномірна передача жувального тиску на тканини протезного ложа. В результаті швидко прогресують атрофічні процеси в тканинах альвеолярних відростків. Рівномірного розподілу жувального тиску можна досягти застосуванням еластичних підкладок.
Показання до застосування:
1) при різкій атрофії гребеня альвеолярних паростків, коли протипоказані всі звичайні методи фіксації протеза;
2) при наявності кісткових виступів і гребенів на протезному ложі, унаслідок чого твердий базис протеза викликає болюче відчуття;
3) при зниженні слиновиділення у хворого, що погіршує фіксацію та стабілізацію протеза;
4) при аномальному виді прикусу;
5) при необхідності створення підвищеної адгезії протеза (для музикантів, що грають на духових інструментах);
6) для створення нової форми в старого або погано прилягаючого базиса протеза;
7) для виготовлення обтураторів;
8) для виготовлення безкламерного протеза.
Еластичні підкладкові матеріали для базисів протезів у залежності від природи матеріалу підрозділяють на 4 типи: акрилові, поліхлорвінілові, силіконові і на основі фторкаучуків.
Виготовлення протеза з еластичною підкладкою має свої особливості, які залежать від певних передумов. При неможливості пацієнтом користуватись пластинковим протезом, виготовлення еластичної прокладки проводиться слідуючим чином. Готовий протез гіпсується у кювету, слідкуючи, щоб рівень краю базиса знаходиться на рівні бортів кювети. Після застигання гіпс ізолюють та відливають іншу половину. Відкриваємо. За допомогою фрез зі сторони протезного ложа та по межі з переходом на зовнішню сторону зпилюємо пластмасу базиса. При цьому жорсткий прошарок, що залишається, не повинен бути тоншим 1 мм. Готуємо еластичну пластмасу. Очищаїмо поверхню базиса від залишків пластмаси та обезжирюємо мономером. Готуємо трішечки жорсткої базисної пластмаси та кісточкою наносимо на знежирену поверхню. Цей прошарок забезпечить з’єднання базисної та еластичної пластмас. Пакуємо еластичну пластмасу, полімеризуємо.
При виготовленні нового протеза відмінність від загальноприйнятих етапів лише у подвійному пакуванні пластмаси. Після виплавення воску, нанесення ізолюючого матеріалу та повного охолодження кювети обжимаємо протезне ложе моделі розмягченою пластинкою базисного воску, обрізаємо чітко по межі. Накладаємо для ізоляції зволожений целофан та пакуємо сандартним методом базисну пластмасу. Забираємо целофан і базисний віск та пакуємо еластичну пластмасу. Полімеризуємо.
Дата добавления: 2015-09-25; просмотров: 2876;