ПРЕДСТАВНИКИ ФРАНЦУЗЬКОЇ ПОЛІТИЧНОЇ ДУМКИ

 

Представник, основні праці Загальна характеристика внеску у розвиток політичної науки

 

Арон Раймонд (1905-1983 рр.) “Мир і війна”, “Основні течії соціологічної теорії” Заперечував принципи марксизму. Один із перших аналітиків індустріального суспільства. Аналізував типи політичних еліт. З’ясовував сукупність цінностей, які властиві політичним акторам. Вивчав значення політичного чинника у міжнародних відносинах.
Боден Жан (1529/30-1596 рр.) “Шість книг про республіку”, ”Метод легкого вивчення історії” Першим сформулював і обґрунтував поняття суверенітету. Прихильник насильницької теорії походження держави. Поставив виникнення різних форм держави у залежність від географічного середовища, природних умов країни. Найкращою формою правління вважав монархію, обмежену законами.
Вольтер (Аруе) Франсуа-Марі (1694-1778 рр.) “Досвід про звичаї і дух народів”, “Історія французького парламенту”, “Республіканські ідеї” Вважав, що на людську свідомість впливають три обставини – клімат, уряд і релігія. У всесвітній історії вирізняв дві помилки – фанатизм і політичний деспотизм. Його ідеалом була “просвітницька республіка”.
Дюверже Моріс (1917 р.н.) “Політичні партії”, Соціологія політики”, “Демократія без народу” Запропонував класифікувати політичні партії на “кадрові” та “масові”. Вивчав питання суспільної та політичної інтеграції, взаємозв’язку регіональних політичних проблем з глобальними, міжнародними.
Монтеск’є Шарль Луї де Секондат (1689-1755 рр.) “Перські листи”, “Про дух законів” Розглянув три форми правління – республіку, монархію, деспотизм. Ввів поняття “природа правління” та “принцип правління”. Виступав з ідеєю поділу влади на законодавчу, виконавчу, судову.
Прудон П’ер Жозеф (1809-1865 рр.) “Що таке власність”, “Система економічних суперечностей, або Філософія злиденності” Один із засновників теорії анархізму. Виклав програму, яка заперечувала будь-яку політичну боротьбу і державу взагалі. Змінити суспільство вважав за можливе шляхом реформування законодавства. Висунув ідею класового примирення.
Руссо Жан Жак (1712-1778 рр.) “Про суспільний договір, або Принципи політичного права”, “Розмірковування про походження та основи нерівності між людьми” У своїх поглядах на суспільство виходив із уявлень про природний (додержавний) стан. Ядро його політичної програми – це принцип рівності та свободи й ідея належності суверенітету народові. Заперечував доцільність поділу влади на законодавчу та виконавчу. Виступав з концепцією егалітаризму. Вважав шкідливим існування в державі різноманітних асоціативних утворень (церква, політичні партії тощо).
Токвіль Шарль Алексіс де (1805-1859 рр.) “Демократія в Америці”, “Старий порядок і революція” Проаналізував американську політичну систему. Розглянув проблеми співвідношення свободи і рівності. Наголосив на парадоксі демократії яка встановлює “тиранію більшості”.

 








Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 553;


Поиск по сайту:

При помощи поиска вы сможете найти нужную вам информацию.

Поделитесь с друзьями:

Если вам перенёс пользу информационный материал, или помог в учебе – поделитесь этим сайтом с друзьями и знакомыми.
helpiks.org - Хелпикс.Орг - 2014-2024 год. Материал сайта представляется для ознакомительного и учебного использования. | Поддержка
Генерация страницы за: 0.003 сек.