Висновки. Об'єктивний процес суспільного розвитку і його демократизація об'єктивно обумовлюють зростання ролі політичних партій
Об'єктивний процес суспільного розвитку і його демократизація об'єктивно обумовлюють зростання ролі політичних партій, громадських організацій та рухів. Вони необхідні для демократії, для політичного волевиявлення найширших народних мас і усіх соціальних груп.
Політичні партії, громадські організації та рухи є тим посередником між владою і суспільством, котрий реалізує між ними живий і зацікавлений діалог. Оскільки суспільство диференційоване, то йому властива різноманітність політичних інтересів різних соціальних груп. А це, в свою чергу, обумовлює політичний плюралізм і реальну багатопартійність суспільних систем. Будь-яка спроба встановити однопартійність в суспільному житті означає ліквідацію партійності взагалі а для суспільства - встановлення тоталітарного режиму.
Сучасна партійна система України визначається як перехідна від дрібнопартійності до більш стабільної і ефективної системи поляризованого плюралізму з лівоправоцентристською опозицією, що об'єднує національно-демократичні та загальнодемократичні партії, котрі представляють інтереси найбільш стабільних і впливових соціальних груп.
В Україні є тенденція на перехід до двох-трьох партійну систему.
Схема №1
Соціально-політичний устрій та політичне призначення,
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 615;