Зміни до Конституції України 2004 р.
8 грудня 2004 року Верховна Рада України у так званому „великому пакеті" проголосувала за три законопроекти: „Про внесення змін до Конституції України", „Про внесення змін до основного закону, спрямованих на удосконалення системи місцевого самоврядування", „Про особливості застосування Закону України "Про вибори Президента України" при повторному голосуванні 26 грудня 2004 року".
Перші два законопроекти стосуються проведення політреформи. її сутність полягає у перерозподілі прав, обов'язків Президента України і Верховної Ради України, внаслідок чого Україна поступово перетвориться з президентської у парламентсько-президентську республіку.
Основним змістом змін до Конституції України є те, що Президент України позбавляється певної частки повноважень, зокрема:
1. Верховною Радою України, за поданням Президента України, призначається Прем'єр-міністр України, кандидатура якого пропонується Президенту України коаліцією депутатських фракційВерховної Ради України (раніше Президент України особисто визначав цю кандидатуру і вносив її у парламент).
2. Міністр оборони України, Міністр закордонних справ України, Голова служби безпеки України призначаються Верховною Радою України, інші дві третини Кабінету Міністрів України, Голова антимонопольного комітету України, Голова державного комітету телебачення та радіомовлення України, Голова фонду державного майна України призначаються за поданням Прем'єр-міністра України, Верховною Радою України (раніше на всі ці посади Президент України призначав без згоди з Парламентом).
3. Кабінет Міністрів України складає повноваження перед новообраною Верховною Радою України (раніше - перед новообраним Президентом України).
4. Конституційний склад Верховної Ради України, обраний у 2006 році, буде працювати на рік більше - 5 років.
5. У разі дострокового припинення повноважень Президента України виконання його обов'язків покладається на Голову Верховної Ради України (раніше - на прем'єр-міністра України).
6. Зміни до Конституції України набирають чинності з вересня 2005 року у разі, якщо до цього часу будуть прийняті зміни до Конституції України, які стосуються місцевого самоврядування. У разі неприйняття цих змін до 1 січня 2006 року, закон набирає сили самостійно
7. Зміни до Конституції України, які стосуються місцевого самоврядування, передбачають появу на рівні області і району ще одного виконавчого органу (крім Голів та районних держадміністрацій, які призначаються Президентом України) — виконавчого органу обласної та районної ради, які очолюють голови цих рад.
Основним змістом змін до Закону України „Про вибори Президента України" є:
1.У разі видачі відкріпного посвідчення в документі, на підставі якого воно було видане (паспорт або інше посвідчення, передбачене Законом України „Про вибори Президента України"), ставиться відмітка на сторінці "особливі відмітки" або в іншому місці що „видано відкріпне посвідчення" (із вказуванням номера відкріпного посвідчення).
2. Законом передбачено, що для отримання відкріпного посвідчення виборець повинен написати заяву та обов'язково вказати причину, за якої він не може голосувати за місцем проживання, а також номер округу, в якому він збирається голосувати в день повторного
Додаток2.
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 834;