Загальні положення. Роботи з енергозбереження достатньо повно регламентовані нормативними документами, оскільки мають величезну актуальність і потребу
Роботи з енергозбереження достатньо повно регламентовані нормативними документами, оскільки мають величезну актуальність і потребу. З попередньо викладених лекцій зрозуміло, що енергозбереження складна науково-методологічна робота, яка потребує систематизованого підходу і реалізації. Практика реалізації енергозберігаючих проектів засвідчила, що організація принципу поетапного виконання робіт з енергозбереження гарантує успішне завершення проектів.
В стислому викладі система 15 –ти етапів енергозбереження виглядає таким чином:
1-й етап – Формування стратегії енергозбереження.
2-й етап – Визначення макро-показників енергоспоживання та показників енергетичної ефективності процесів в установках та виробництвах.
3-й етап – Визначення порівняльної бази рівня енергоспоживання об’єкту енергозбереження.
4-й етап – Формування методики енергетичного (тепло-технологічного) розрахунку енерготехнологічної схеми реалізації процесів в установках, виробництвах та виконання повіркового розрахунку об’єкту енергозбереження у відповідності до існуючого стану.
5-й етап – Формування повного переліку та визначення технічної сутності “вузлів” енергетичної недосконалості (ВЕН) у реалізації процесів на об’єкті енергозбереження.
6-й етап – Формування повної системи технічних рішень у напряму енергозбереження на об’єкті енергозбереження, що ліквідують всі виявлені ВЕН.
7-й етап – Визначення проектно-очікуваних макро-показників енергоспоживання та показників енергетичної ефективності об’єкту у разі ліквації всіх виявлених вузлів енергетичної недосконалості.
8-й етап – Формування поетапних пропозицій енергозберігаючого напряму для впровадження. Формування енергозберігаючої принципової схеми енергоспоживання об’єкту.
9-й етап – Визначення проектно-очікуваних обсягів зекономлених паливно-енергетичних ресурсів (ПЕР) за результатами поетапного впровадження енергозберігаючих технічних рішень на об’єкті.
10-й етап – Визначення економічних показників реалізації першого, другого, наступних етапів енергозбереження на об’єкті
11-й етап – Формування проміжного звіту з виконаної проектної роботи та наведеними проектно-очікуваними результатами енергозбереження.
12-й етап – Формування переліку необхідного енергоощадного обладнання, конструктивних елементів, в т.ч. системи автоматичного регулювання, його закупівля та транспортування на об’єкт.
13-й етап – Впровадження проектних рішень з енергозбереження в систему енергоспоживання об’єкту.
14-й етап – Здійснення промислових випробовувань реконструйованої системи енергоспоживання об’єкту та виділення вкладу робіт з енергозбереження (Підтвердження одержаних результатів).
15-й етап – Формування завершального звіту робіт з енергозбереження.
Нижче, наведено детальний розгляд етапів енергозбереження та методологію їх реалізації.
Дата добавления: 2015-09-18; просмотров: 553;