Прикладне ПЗ загального призначення.
У структурі прикладного ПЗ можна виділити: прикладні програми як загального, так і спеціального призначення.
Прикладне ПЗ загального призначення - це комплекс програм, який одержав широке використання серед різних категорій користувачів. Найбільш відомими серед них є: текстові редактори, графічні системи, електронні таблиці, системи управління базами даних та ін.
Текстові редактори. Дозволяють готувати текстові документи: технічні описи, службові листи, статті та ін. Текстовий процесор MS Word (входить до складу пакету Microsoft Office) – найпоширеніша в світі прикладна програма.
Електронні таблиці. Забезпечують зручнуроботу з великими масивами чисел та іншої інформації, наданої у вигляді таблиць. Всі табличні процесори дозволяють перераховувати значення елементів таблиць за певними формулами, будувати за даними таблиць різноманітні графіки. Найпоширеніший зараз табличний процесор MS Excel (входить до складу пакету Microsoft Office), також використовуються табличні процесори Lotus 1-2-3, Quattro Pro.
Графічні системи. Графічні системи багаточисельні, а їх функції - різноманітні. Серед них можна виділити системи ділової графіки (Microsoft Power Point, Lotus Freelance Graphics’м), художньої графіки, які ще називають просто графічними редакторами (Paintbrush), інженерної графіки та автоматизованого проектування (Autodesk AutoCad), системи обробки фотографічних зображень (Adobe Photoshop), а також універсальні графічні системи (CorelDRAW).
Системи управління базами даних. СУБД призначені для об’єднання наборів даних з метою створення єдиної інформаційної моделі об’єкта. Ці програми дозволяють накопичувати, обновляти, коригувати, вилучати, сортувати інформацію, організовану спеціальним засобом у вигляді банку даних. Найпоширеніша зараз СУБД MS Access (входить до складу пакету Microsoft Office). Також використовуються СУБД: dBase III Plus, FoxBase+, Clipper, Oracle, , FoxPro, Paradox.
Системи автоматизованого проектування (САПР). Програми, що дозволяють здійснювати креслення та конструювання різноманітних механізмів з допомогою комп’ютера.
Інтегровані системи. Крім перерахованих систем до складу прикладного ПЗ загального призначення слід віднести і інтегровані системи. Ці системи об’єднують у собі можливості текстових редакторів, графічних систем електронних таблиць та систем управління базами даних. Головна перевага інтегрованих систем перед окремими системами прикладного ПЗ загального призначення полягає в тому, що вони створюють єдині правила роботи для користувача, тобто вони мають єдиний інтерфейс як при роботі з текстом, так і при роботі з електронними таблицями та ін. Найвідоміші серед них: Microsoft Works, Microsoft Office, Lotus SmartSuite, Perfect Office.
Прикладні програми спеціального призначення використовують у специфічній діяльності користувачів. Функції специфічних систем залежать від їх призначення. Наприклад, для систем навчального призначення це можуть бути інструментальні засоби для розробки комп’ютерних уроків (гіпермедійні та гіпертекстові системи, авторські та інші системи), імітаційно моделюючі програми навчального призначення, програми для розробки та підтримки шкільного розкладу, педагогічні програмні засоби різного призначення та ін.
До складу прикладних програм спеціального призначення можна також віднести пакети прикладних програм (ППП), які широко використовуються, наприклад, для статистичної обробки даних, бухгалтерського обліку, розрахунку будівельних конструкцій та ін. Наявність у комп’ютері різноманітних ППП дозволяє розв’язувати значну частину простих прикладних задач, майже без програмування. В цьому випадку завдання на розв’язування тієї чи іншої задачі записується у вигляді директиви спеціальною проблемно-орієнтованою мовою та повідомляється комп’ютеру.
Дата добавления: 2015-09-11; просмотров: 1026;